mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Najszybsze auta świata

Najszybsze auta świata

Kilka dni temu w świecie supersamochodów rozgorzała dyskusja na temat tego, komu należy się tytuł najszybszego samochodu na świecie i który wynik jest ważny. We wszystko wmieszała się jeszcze organizacja przyznająca tytuły Guinessa.

Najszybsze auta świata

Pomijając szczegóły można wyznaczyć co najmniej kilka samochodów, które mogą pretendować do tytułu najszybszego samochodu produkowanego seryjne. Wszystkie z nich są niewyobrażalnie mocne, drogie i ekskluzywne. Spotkanie ich na drodze często graniczy z cudem.

 

 

 

Zobaczcie kto załapał się do tej listy:

 

Bugatti Veyron Super Sport
Jeżeli mowa o najszybszych samochodach na świecie to na tapetę w pierwszej kolejności wysuwa się Bugatti Veyron w specjalnej edycji. Ten samochód już od pierwszej kreski był projektowany tak by wygrywać wszelkie rankingi. Ten potwór zasilany jednostką W16 o pojemności ośmiu litrów z poczwórnym doładowaniem rozwija moc 1.200KM. Prędkość maksymalna tego samochodu to 431km/h.

 

SSC Ultimate Aero
Ten samochód namieszał swego czasu w szykach. Amerykanie zawsze mają tendencję do tworzenia rzeczy, które mają być najdroższe i najszybsze. Taki właśnie był model SSC Ultimate Aero. Zasilany przez dużo mniejszą jednostkę niż Veyron rozwijał 1.287KM. Silnik V8 twin-turbo o pojemności 6,3 litra pozwolił na rozpędzenie się maksymalnie do 412km/h.

 

Hennessey Venom GT
Z daleka z pewnością pomyślimy, że to "zwykły" Lotus, ale kiedy tylko zobaczymy ten model w akcji pozbawimy się wszelkich złudzeń. Hennessey Venom GT to prawdziwy wilk w owczej skórze. Pod maską silnik V8 z podwójnym doładowaniem o pojemności siedmiu litrów. Rozwija moc 1.244 koni mechanicznych. Dzięki ultralekkiej konstrukcji auto rozpędza się do 428km/h. Co więcej ten model jest najszybciej rozpędzającym się modelem od 0 do 300km/h. Zajmuje mu to jedynie 13,63 sekundy.

 

Koenigsegg Agera R
W ekstraklasie najszybszych samochodów na świecie nie może też zabraknąć tej bardzo niszowej marki. Zanim pojawił się model Venom GT, to właśnie Agera R trzymał tytuł najlepiej przyspieszającego samochodu od 0 do 300km/h. Napędzany pięciolitrową jednostką V8 z podwójnym doładowaniem rozwija moc 1.140KM. Prędkość maksymalna to 439km/h.

 

SSC Tutuara
Tego samochodu nie ma jeszcze na rynku, ale lada chwila ma się pojawić, dlatego trafił do tego zestawienia. Jego zadaniem będzie zdetronizowanie Bugatti. Pomoże w tym silnik V8 o pojemności 6,9 litra. Podwójnie doładowana jednostka rozwinie moc 1.350KM. Według producenta auto rozpędzi się do 444km/h.


Podobne wiadomości:

Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka - Bugatti Chiron

Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka -...

Samochody luksusowe 2017-10-02

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

~AdamST220 2018-01-12

Zapraszam na bloga o najszybszych samochodach na świecie. Tylko auta jadące przynajmniej 300km/h lub przyspieszające w mniej niż 4 sekundy do "setki".nnajszybszeauta.com

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 3 – premiera
Nowa Mazda 3 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Mazda zaprezentowała nową generację modelu 3. Auto zachwyca wylądem, a pod maską kryje rewolucyjny silnik Skyactiv-X.