mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Następca Gallardo w kilku wersjach

Następca Gallardo w kilku wersjach

W 2014 roku Lamborghini zamierza przedstawić światu następcę Gallardo. Okazuje się, że auto pojawi się w kilku wersjach, ale gama tego modelu będzie mniejsza w porównaniu do tego co prezentowało Gallardo.

Następca Gallardo w kilku wersjach
Lamborghini Gallardo zadebiutowało na rynku w 2003 roku. Przez ten czas powstały dwie generacje tego modelu. Od momentu pojawienia się drugiej generacji firma z Sant'Agata stworzyła kilkanaście wersji tego auta. Pojawiły się takie wersje jak LP 570-4 Superleggera czy LP 570-4 Super Trofeo Stradale.

Większość z wyprodukowanych wersji posiadała napęd na cztery koła, ale pojawiły się takie rodzynki jak choćby LP 550-2 Balboni. Ten model powstał w aby uczcić cześć etatowego kierowcy testowego pracującego w Lamborghini. Tym kierowcą jest Valentino Balboni.

Następca Lamborghini Gallardo będzie dostępny na rynku w dwóch wersjach napędowych. Pojawi się zarówno opcja z napędem na wszystkie koła jak i z napędem na tylną oś. Na taki stan rzeczy miał wpływ fakt, że część klientów chciała, aby cała moc ponad 550 KM w Gallardo trafiała na koła tylne.

Prezes amerykańskiego oddziału Lamborghini, Michael Lock zdradził, że następca Gallardo pojawi się jako coupe, kabriolet, z napędem na obie i jedną oś oraz w odchudzonej wersji. Podobnie jak było w przypadku Gallardo. Różnica polega na tym, że Lamborghini nie zamierza tworzyć tak pokaźnej gamy wersji nowego modelu, jak miało miejsce to w przypadku Gallardo.

Ciekawostką jest również to, że następca Gallardo będzie oferowany jedynie wyposażony w skrzynię automatyczną, dwusprzęgłową, manualna nie będzie dostępna. Wszystko przez to, że Lamborghini od roku nie sprzedało żadnego egzemplarza Gallardo wyposażonego w manualną przekładnie. I tu aż ciśnie się na usta stare porzekadło - "klient nasz pan".

Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Cayenne Coupe
Porsche Cayenne Coupe
Porsche poszerza rodzinę modelu Cayenne. Do gamy trzeciej generacji tego popularnego SUV-a dołącza jeszcze bardziej sportowy wariant – Cayenne Coupé.