Nowe serce Solstice GPX

Na samochodowych targach w Los Angeles Pontiac przedstawi model Solstice GPX z nowym, topowym silnikiem. Dwuosobowy Solstice napędzany będzie 4-cylindrowym motorem wyposażonym w turbo i dodatkowy układ chłodzenia.

Nowe serce Solstice GPX

Mimo że jeszcze trochę czasu upłynie zanim luksusowy Pontiac zdobędzie homologację upoważniającą go do jazdy po tradycyjnych drogach, to już od dłuższego czasu trwają prace nad rozwojem nowej jednostki napędowej dla amerykańskiego roadstera. Wynikiem tych działań jest opracowany nowy agregat z bezpośrednim wtryskiem o mocy 260 KM i maksymalnym momencie obrotowym 353 Nm. Dzięki współpracy z manualną, pięciostopniową skrzynią biegów samochód ma rozpędzać się do „setki” w 5,5s. Dla leniuchów dostępna jest także przekładnia automatyczna.

Pontiac Solstice GPX wyposażony jest także w elektroniczny układ stabilizacyjny, nowe zderzaki, nowy układ wydechowy i zmodyfikowaną deskę rozdzielczą. Dla sportowego charakteru wprowadzono sportowe siedzenia oraz wyczynowy układ kierowniczy, ABS, „szperę” na dyferencjał, skórzaną kierownicę, komputer pokładowy, tempomat, elektrycznie sterowane szyby, możliwość odpalania auta bez kluczyka oraz 18“calowe alu-felgi na które założono opony o rozmiarach 245/45.

Podrasowany Pontiac powinien pojawić się na amerykańskim rynku w lecie 2006 roku i kosztować o około 4000 –5000 dolarów więcej od wersji standardowej. Bazowa wersja o mocy 177 KM dostępna jest aktualnie w kwocie 20.000 dolarów.

Czytaj także:

Samochód Roku w USA już blisko 2005-12-14


Podobne wiadomości:

Świetna replika Miury

Świetna replika Miury

Aktualności 2011-01-20

Ponad 2 miliony aut z wadliwymi airbagami

Ponad 2 miliony aut z wadliwymi airbagami

Aktualności 2015-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Coldplay zagra dzięki akumulatorom od BMW
Coldplay zagra dzięki akumulatorom od BMW
Współpraca BMW i Coldplay osiągnęła nowy punkt kulminacyjny. BMW dostarczy pierwsze na świecie mobilne akumulatory koncertowe na nadchodzącą trasę zespołu „Music Of The Spheres World Tour”.