1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Nowy model nadzieją Infiniti

Nowy model nadzieją Infiniti

W ciągu czterech najbliższych lat japońska marka należąca do koncernu Nissan wprowadzi na rynek nowy model. Infiniti pokłada nadzieję w nadchodzącym modelu licząc na zainteresowanie zwłaszcza ludzi młodych.

Nowy model nadzieją Infiniti
Ludzie, którzy pociągają za sznurki w Infiniti twierdzą, że nowy model, który będzie pierwszym autem tego producenta w segmencie kompaktów premium, będzie różnił się całkowicie od tego, co jest dostępne na rynku, nie tylko od mniejszych wersji konserwatywnych luksusowych aut.

Dyrektor Marketingu w Infiniti na Europę, Jean-Pierre Diernaz uważa, że japoński nowy model będzie łączył osiągi oraz styl, czego nie mają, jak twierdzi, niemieccy konkurenci. "Rynek luksusowych aut w Europie jest zdominowany przez niemieckich graczy, jednak nowe pokolenie odbiorców nie koniecznie będzie zainteresowane marką tatusia", takie stanowisko przedstawił Diernaz.

Nowy model ma być pierwszym autem marki, który będzie powstawał w Europie. Infiniti dogadała się z firmą Magna Steyr i planuje budowę od 50 tys. do 60 tys. egzemplarzy rocznie w fabryce w Grazie. Co ciekawe model ma powstawać na platformie MFA zapożyczonej od Mercedesa.

To odważne podejście, zwłaszcza, że nowy model będzie musiał powalczyć z takimi modelami jak Audi A3, BMW Serii 1 czy nowy, świetnie prezentujący się Mercedes A Klasy. Zatem w czym upatrywać pewność siebie Infiniti? W koncepcyjnym modelu Etherea, który można było podziwiać w zeszłym roku Genewie. Jeśli produkcyjna wersja kompaktu będzie zbliżona do Etherea'y to Infiniti może liczyć na sukces. Czy duży, to już okaże się jak nowy model będzie prezentował się w porównaniu do Mercedesa A Klasy, zwłaszcza, że oba modele będą bazowały na tej samej platformie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A3
Audi A3
Cena podstawowa już od: 99 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
BMW Seria 1
BMW Seria 1
Cena podstawowa już od: 99 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mercedes Klasa A
Mercedes Klasa A
Cena podstawowa już od: 98 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

TOP 5: kompakty klasy premium

TOP 5: kompakty klasy premium

Samochody luksusowe 2019-11-21

Mini Clubvan Concept - dostawczak dla...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan e-NV200 Winter Camper na zimowe wyprawy
Nissan e-NV200 Winter Camper na zimowe wyprawy
Nissan e-NV200 Winter Camper został zaprojektowany tak, aby dostarczać jak największych emocji przy możliwie najmniejszym wpływie na środowisko. Oto elektryczny kamper do zimowych podróży.