1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Odpowiedź Audi na Porsche Macan

Odpowiedź Audi na Porsche Macan

Producent z Ingolstadt pokazał pierwsze szkice nowego modelu koncepcyjnego, który zapowiada nowego rywala dla Porsche Macan. Czyżby w Audi ktoś pozazdrościł Porsche?

Odpowiedź Audi na Porsche Macan
Porsche Macan to nowy model w gamie producenta z Zuffenhausen, który może bez problemu co najmniej powtórzyć sukces większego brata Cayenne. Macan został zbudowany w oparciu o Audi Q5. Porsche jednak wiele razy mówiło, że nie jest to Q5 z logo Porsche, a całkowicie dostosowany samochód do wymagań producenta z Zuffenhausen.

Teraz Audi prezentuje model koncepcyjny Q4 na pierwszych szkicach, który na rynku ma być konkurencyjny dla Porsche Macan. Auto będzie również odpowiedzią na BMW X4.

Pierwsze szkice są bardzo obiecujące, bo pokazują, że Audi dostarczy na rynek jeden z ciekawszych modeli, które pojawiły się w ostatnim czasie z logo Audi. Z przodu auto ma zderzak z szerokimi wlotami powietrza i grill z chromowanymi żebrami. Do tego wąskie diodowe reflektory.Szkice auta z tyłu pokazują nisko opadającą linię dachu, podobną do tej w Macanie. Zderzak skrywa dwie owalne końcówki wydechu, poniżej których zamontowano dyfuzor. Rury wydechowe praktycznie wystają ze zderzaka, co obecnie w samochodach jest bardzo rzadko spotykane. Pomiędzy nimi zamontowaną zapewne chromowaną listwę z napisem "quattro". Ciekawym dodatkiem jest korek wlewu paliwa podobny do tego z modelu TT.

Wnętrze jak widać zostało przygotowane dla czterech osób, ale bardzo prawdopodobne, że w seryjnym modelu z tył zamiast dwóch osobnych foteli pojawi się normalna kanapa. Deska rozdzielcza to rozwiązanie, które zadebiutowało w nowym Audi TT. Tuż za kierownicą znajduje się duży ekran, gdzie wyświetlana jest m.in. mapa oraz zegary. Kierowca decyduje, co w danym momencie chce oglądać na ekranie.Pierwsze oficjalnie zdjęcia powinny pojawić się w przyszłym tygodniu, a samochód w całej okazałości zostanie zaprezentowany podczas targów w Pekinie. Te startują 20 kwietnia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi Q5
Audi Q5
Cena podstawowa już od: 198 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
BMW X4
BMW X4
Cena podstawowa już od: 228 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Audi Q4
Audi Q4
Cena podstawowa już od: 198 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Porsche Macan
Porsche Macan
Cena podstawowa już od: 273 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi wchodzi do Formuły 1

Audi wchodzi do Formuły 1

Aktualności 2022-09-06

Audi w Formule 1 - umowa z Sauberem

Audi w Formule 1 - umowa z Sauberem

Aktualności 2022-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!