mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Phantom zrzuca dach

Phantom zrzuca dach

Już niebawem, bo 7. stycznia 2007 roku na salonie samochodowym w Detroit, brytyjska marka Rolls-Royce przedstawi nowego, "aluminiowego" kabrioleta zbudowanego w oparciu o studyjny model 100EX. Seryjna produkcja Phantoma Drophead Coupe rozpocznie się latem.

Phantom zrzuca dach

Luksusowe łodzie i niemniej ekskluzywne samochody od lat przyciągają uwagę najzamożniejszych tego świata. Rolls-Royce postanowił wyjść jeszcze bardziej naprzeciw ich pieniężnym gustom budując swój najnowszy model o nazwie Drophead Coupe, który łączy to co najlepsze właśnie z łodzi i aut z najwyższej półki.

Zobacz galerię zdjęć Rolls-Royce'a Phantom Drophead Coupe

Dysponujący tylko jedną parą drzwi (otwierane są w przedniej ich części, przy słupkach A w pozycji tzw. „kurołapa”) oraz miejscami dla czterech osób, nowy Rolls-Royce Drophead Coupe jest unikatowym samochodem samym w sobie. Karoseria „otwartego” Phantoma wykorzystuje rozwiązania studyjnego modelu 100EX, który zaprezentowany został w 2004 roku. Szkielet oraz nadwozie Phantoma Drophead Coupe zostało wykonane z aluminium, zaś inne elementy karoserii jak chociażby półka powstająca po złożeniu materiałowego dachu czy podłoga zostały wykonane ze szlachetnego drewna – jego faktura do złudzenia przypomina tą, stosowaną w luksusowych jachtach czy łodziach znanego włoskiego producenta Riva, konstruktora między innymi fenomenalnej łodzi Aqurama. Również wnętrze nowego Rolls-Roycea zostało utrzymane w „jachtowych” klimatach. Znajdziemy tam charakterystyczne okrągłe zegary, bardzo dużo białej skóry, wspomniane elementy z drewna i aluminium oraz hartowanej stali.

Stylistyka Drophead Coupe ściśle nawiązuje do modelu Phantom, jednak zarówno maska jak tylna część samochodu zostały poddane na pewno nierewolucyjnym ale istotnym z uwagi na komfort jazdy i wyciszenie wnętrza, zabiegom. Mimo że najnowsze dzieło Rolls-Roycea to kabriolet, samochód może pochwalić się również niezłą pojemnością bagażnika, wynoszącą 315 litrów. A propos litrażu. Sercem Phantoma Drophead Coupe jest 6.75 l. silnik V12, który potrafi rozpędzić “drogowy jacht” od 0 do 100 km/h w 5.7 s.

Czytaj więcej o targach NAIAS 2007 w Detroit

Czytaj także:

Rolls-Royce blisko Polski 2006-12-22

Rekordowa dostawa modeli Rolls-Royce Phantom 2006-12-14

Rolls-Royce: Luksusowa cabrio-ewolucja 2005-12-15


Podobne wiadomości:

NAIAS 2007 rozpoczęte!

NAIAS 2007 rozpoczęte!

Aktualności 2007-01-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.