1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Pierwsze szczegóły na temat następcy Veyrona

Pierwsze szczegóły na temat następcy Veyrona

Zakończenie produkcji Veyrona nie oznacza, że marka Bugatti poddaje się w batalii o tytuł najmocniejszego, najszybszego... W przygotowaniu jest już następca, który najprawdopodobniej będzie się nazywał Chiron.

Pierwsze szczegóły na temat następcy Veyrona
Jak podaje brytyjski magazyn CAR, nowy supersamochód Bugatti ma się rozpędzać do pierwszej setki w dwie sekundy, a maksymalna prędkość będzie większa niż 450 km/h. To oznacza, że w porównaniu do poprzednika w sprincie do 100 km/h będzie szybszy o pół sekundy i pozwoli też jechać z większą o ok. 40-50 km/h prędkością. Jeśli powyższe osiągi się potwierdzą, wówczas nowe Bugatti mogłoby z powodzeniem rywalizować z bolidami F1.

Za takie osiągi odpowiedzialna będzie potężna ośmiolitrowa jednostka napędowa o szesnastu cylindrach (W16), choć początkowo zastanawiano się nad silnikiem z mniejszą o dwa liczbą cylindrów. Z tego silnika udało się inżynierom Bugatti wydobyć aż 1500 KM maksymalnej mocy i 1500 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Mimo takich parametrów Bugatti wierzy, że uda się sprawić, by w codziennej jeździe Bugatti Chiron był nieco oszczędniejszy od Veyrona Super Sport, który spalał średnio 23,1 l/100 km. Według wstępnych szacunków średni rezultat spalania ma oscylować w okolicach 20 litrów na 100 kilometrów. Oszczędności mają być uzyskane dzięki użyciu e-turbiny, bezpośredniemu wtryskowi i systemowi dezaktywacji cylindrów.

Bugatti Chiron może nie będzie się jakoś rewolucyjnie różnił od Veyrona, ale będzie to jednak całkowicie inne auto. Aż 92 proc. części będzie całkowicie nowe bądź gruntownie zmodyfikowane.

Jak na razie nie wiemy jeszcze oficjalnie, kiedy nowe Bugatti pojawi się na drogach i/lub torach. Mówiło się nawet o tym roku, ale bardziej prawdopodobny wydaje się jednak 2016 rok.

Podobne wiadomości:

Proces produkcji Bugatti Veyrona La Finale |...

auto motor i sport 2015-03-25

Prezentujemy filmik, przedstawiający etap produkcji ostatniej sztuki Bugatti Veyrona. Auto na filmiku nosi numer 450.

Bugatti-Rimac - połączenie dwóch gigantów

Bugatti-Rimac - połączenie dwóch gigantów

2021-07-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Drugie życie akumulatorów Audi
Drugie życie akumulatorów Audi
Pytanie to nurtuje każdego, kto interesuje się e-mobilnością: Co dzieje się z akumulatorem napędowym, gdy elektryczny pojazd osiągnie kres swojej żywotności?