mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Pilnujcie Passatów

Pilnujcie Passatów

Nawet jeśli auto było ubezpieczone, jego kradzież nie jest miłym zdarzeniem. Zniknięcie samochodu z parkingu nie tylko burzy nasz plan dnia, ale również rozpoczyna żmudny proces pozyskania pieniędzy od ubezpieczyciela.

Pilnujcie Passatów

Czy są marki lub modele, które cieszą się szczególnym powodzeniem wśród złodziei samochodów? W tym celu przeanalizowano statystyki Komendy Głównej Policji najczęściej kradzionych modeli w poszczególnych województwach w ostatnim okresie. Pod uwagę były brane samochody z segmentu nie niższego niż D.

Z posiadanych informacji wynika, że wyjątkowo często i to w każdym z województw kradzione są Volkswageny Passaty. Brak jednak informacji o latach produkcji tych samochodów, w związku z czym należy się spodziewać, że część z nich było już dość długo użytkowanych, tym bardziej, że kolejne pozycje na liście zajmują nie najmłodsze już modele Audi 80, Mercedes 124 i Audi 100. W przypadku Audi popularne wśród złodziei są również bardziej aktualne A6 oraz A4. Widać zatem, że Audi ginie niezależnie od modelu i wieku.

Powszechna jest opinia, że Mercedesy to auta często i chętnie kradzione. Ku zaskoczeniu tylko jeden, w dodatku starszy model Mercedesa znalazł się na omawianej liście. Należy również wspomnieć, że znajdująca się na miejscu siódmym Toyota Avensis podoba się niemal wyłącznie mazowieckim złodziejom, nie posiadamy danych, aby ginęły one równie często w innych województwach. Spośród modeli, które nie zmieściły się już w pierwszej dziesiątce kilkakrotnie w statystykach pojawiał się Opel Omega. Można zauważyć zatem, że Ople również podobają się nie tylko ich właścicielom.

Jeśli chodzi o najmniej bezpieczne dla naszych samochodów województwo, to wcale nie przoduje tu mazowieckie, które jest "dopiero" na czwartym miejscu pod względem ilości skradzionych aut. Najbardziej czujnym trzeba być w województwie śląskim, bo to właśnie tam ginie najwięcej samochodów, niewiele zresztą lepiej było w województwie pomorskim.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Organizatorzy plebiscytu Car of the Year opublikowali już listę siedmiu modeli, które przeszły do finału tegorocznej edycji.