1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Przejedzie Danię w 20 minut

Przejedzie Danię w 20 minut

Dania doczekała się swojego pierwszego supersamochodu. 1.104 konny Zenvo ST1 jest tak szybki, że można nim przejechać jego ojczysty kraj w czasie nie przekraczającym 20 min.

Przejedzie Danię w 20 minut

Zenvo ST1 jest pierwszym supersamochodem wyprodukowanym w Danii. Stylistyka tego pojazdu jest niebanalna. Wygląda jakby został żywcem wyciągnięty ze sceny filmu science-fiction. Jednak wrażenie robi nie tylko jego wygląd.

Za plecami kierowcy znajduje się wyposażony w turbosprężarkę i kompresor silnik V8 o pojemności siedmiu litrów. Inżynierowie Zenvo wydobyli z jednostki moc 1.104 koni mechanicznych oraz gigantyczny moment obrotowy o wartości 1.430 Nm, który jest osiągany przy 4.500obr./min.

Auto rozpędza się do setki w trzy sekundy. Jego prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 375 kilometrów na godzinę. Potężna moc jest przekazywana poprzez hydraulicznie sterowany dyferencjał o ograniczonym poślizgu. Co ciekawe, w Zenvo zamontowano sześciobiegową skrzynię manualną. Cena samochodu nie jest jeszcze znana. Pojazd zadebiutuje prawdopodobnie podczas tegorocznego wyścigu Le Mans.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Zenvo ST1 Wszystko o Zenvo
Tematy w artykule: Zenvo Zenvo ST1

Podobne wiadomości:

Upokorzy Veyrona?

Upokorzy Veyrona?

Samochody luksusowe 2010-10-25

Ten duński supersamochód dopiero narobi zamieszania w swojej klasie. Zenvo ST1 jest wyposażony w silnik V8 o pojemności 7 litrów, który skrywa w sobie potężną moc.

1.104 KM prosto z Danii

1.104 KM prosto z Danii

Samochody luksusowe 2008-12-17

Jeśli chcesz zbudować szybki samochód to wkładasz mu pod maskę duży silnik. Jeśli chcesz żeby był szybszy dodajesz sprężarkę mechaniczną. Możesz także dołożyć turbosprężarkę. Oczywiście, możesz te dwie rzeczy połączyć razem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!