mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > SRT wstrzymuje produkcję Vipera

SRT wstrzymuje produkcję Vipera

Kiedyś Viper był jednym z najbardziej pożądanych amerykańskich aut. Robił większe wrażenie niż Corvette'a. Teraz jednak wszystko się zmieniło. Chrysler wstrzymał produkcję SRT Vipera z powodu niskiej sprzedaży.

SRT wstrzymuje produkcję Vipera
Chrysler ogłosił, że produkcja SRT Vipera została wstrzymana na okres dwóch miesięcy. Powodem tego jest bardzo niska sprzedaż. Rzecznik prasowy na łamach gazety Detroit Free Press potwierdził ten fakt jak również poinformował, że 91 pracowników zakładu mieszczącego się przy Conner Avenue w Detroit zostanie zwolnionych. "Chrysler Group potwierdza, że produkcja w Conner Avenue zostanie wstrzymana zaczynając od 14 kwietnia. Planujemy wznowić produkcję po 23 czerwca", tak brzmi oficjalne stanowisko właściciela marki SRT.

Chrysler ma bardzo poważny problem, gdyż jak do tej pory udało się sprzedać jedynie 91 egzemplarzy Vipera. U dilerów w sumie niesprzedanych jest aż 756 samochodów. Problemem jest również pora roku, gdyż auto tradycyjnie nie sprzedaje się w okresie zimowym, na co wpływ ma brak specjalnych zimowych opon w standardzie. 640-konny naszepca legendarnego Dodge'a Vipera zapowiadany był jak auto, które będzie powstawać w niewielkiej ilości egzemplarzy. W ciągu ostatnich 20 lat powstało jedynie 29 tys. sztuk Viperów. Takiego wyniku sprzedażowego Chrysler na pewno się nie spodziewał. Zapowiada jednak, ze robi wszystko by poprawić ten stan rzeczy. W cieplejszych regionach USA już ruszyły przygotowania do jazd testowych dla klientów. Nie spodziewajmy się jednak, że sytuacja z SRT Viperem szybko się poprawi.

Podobne wiadomości:

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach w Detroit

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach...

Premiery 2016-01-11

Duża akcja serwisowa dla aut marki Dodge, Chrysler oraz Jeep

Duża akcja serwisowa dla aut marki Dodge,...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi wykorzystuje używane akumulatory litowo-jonowe
Audi wykorzystuje używane akumulatory litowo-jonowe
W swoim zakładzie produkcyjnym w Ingolstadt Audi wykorzystuje używane akumulatory z samochodów elektrycznych.