mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Snobistyczny Cayman S

Snobistyczny Cayman S

Niektóre samochody są na tyle ładne, że nie trzeba w nich nic poprawiać, żeby robiły jeszcze większe wrażenie. Porsche Cayman S widocznie taki nie jest. Studio projektowe Porsche Design, znane jak dotąd z różnych "przemysłowych" projektów wzięło sprawy w swoje ręce i stworzyło ciekawą serię budzącą większy zachwyt.

Snobistyczny Cayman S

Auto swoją stylistyką i detalami ma nawiązywać do zegarka Chronograph 1, zaprojektowanego przez Ferdynanda Aleksandra Porsche. Cała seria została ograniczona do 777 egzemplarzy, które otrzymają specjalny pakiet wyposażeniowy.

W skład detali, które uzupełnią wnętrze samochodu wchodzi poszycie z czarnej Alcantary na lewarku skrzyni biegów, uchwycie hamulca ręcznego, kierownicy trójramiennej oraz podsufitki oraz wyszywanym logo Porsche na zagłówkach. Wygląd deski rozdzielczej został w całości wystylizowany na wzór wspomnianego wcześniej zegarka.

Dla dodania agresywnego wyglądu, zawieszenie modelu Cayman S Edition 1 zostało obniżone o dodatkowe 10 milimetrów, a dziewiętnastocalowe koła zostały wyposażone w 5mm dystanse. Całość została przypieczętowana naklejonymi na maskę oraz drzwi liniami z napisem Porsche Design Edition 1. Każdy egzemplarz posiada własny numer seryjny. Samochód w specjalnym wydaniu będzie dostępny już jesienią na niemieckim rynku. Jego cena podstawowa ma się zaczynać od 220 tysięcy złotych.

Czytaj także:

200 tys. razy Boxster (2006-11-21 )

Targa na cztery koła (2006-07-18)

Cayman w wersji GT  (2006-07-05)


Podobne wiadomości:

Porsche 911 GT3 ma już 20 lat

Porsche 911 GT3 ma już 20 lat

Aktualności 2019-08-12

Porsche otwiera wyremontowany tor Nardo

Porsche otwiera wyremontowany tor Nardo

Aktualności 2019-07-18

Komentuj:

~KK 2007-11-18

Jeżdżę już Caymanem od 10 miesięcy i nie zauważyłem by był za głośny. Oczywiście biorąc pod uwagę,że jest to sportowy samochód o charakterystycznym brzmieniu silnika. Wewnątrz rozmawia się normalnie i nikt nie musi do nikogo krzyczeć (słucham radia i płyt). Nawet przy 250 km/godz. nie ma mowy o gwizdaniu wiatru przez ramki drzwi. Robiłem tym samochodem trasy 1000 kilometrowe bez żadnego znużenia. Jakim więc samochodem jechał p. Artur to doprawdy nie wiem.

~Artur 2007-08-14

Byłem na testowej jeździe Caymanem. Jest nieprzyjemnie głośny! Krzyczę podczas jazdy do pracownika salonu: "Głośno w nim!" Na to pan z Porsche: "Słucham?!" Brzydkie brzmienie, które po 15 minutach staje się męczące. Powyżej 230km/h wiatr gwiżdże przez ramki drzwi. Ale jeździ fajnie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wakacyjny wyjazd samochodem. Zasady bezpiecznej podróży
Wakacyjny wyjazd samochodem. Zasady bezpiecznej podróży
Wielu z nas na wakacyjny urlop podróżuje samochodem. Warto poznać kilka najważniejszych zasad, które pomogą bezpiecznie dotrzeć do celu.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK