1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Spyker B6 Venator Spyder Concept oficjalnie

Spyker B6 Venator Spyder Concept oficjalnie

Holenderski producent egzotycznych samochodów zaprezentował swój najnowszych koncepcyjny model o nazwie B6 Venator Spyder Concept. Auto debiutuje kilka miesięcy po prezentacji w Genewie wersji z zamkniętym dachem.

Spyker B6 Venator Spyder Concept oficjalnie
B6 Ventaor Spyder został oficjalnie odsłonięty podczas minionego weekendu na imprezie Concours d'Elegance w Pebble Beach. Dwudrzwiowy kabriolet został wyposażony w centralnie umieszczony silnik V6 o mocy 375 KM. Napęd przekazywany jest na tylną oś.

Rozstaw osi w tym aucie wynosi 2500 mm, a cała konstrukcja charakteryzuje się długością 4347 mm oraz szerokością 1882 mm. Masa własna koncepcyjnego modelu to 1400 kg. Całe nadwozie zostało wykonane z włókna węglowego, podwozie zaś z aluminium.

Stylistyka? Ta w B6 Venator Spyder Concept nawiązuje do ostatnich modeli Spykera. Mamy szeroki grill przypominający rybią paszczę oraz świetnie prezentujące się diodowe światła tylne. Patrząc na boczne sekcje można dostrzec przetłoczenia podobne do tych jakie znajdziemy w Alfie Romeo 8C. Mowa tu o tylnej części nadkola przechodzącej w formę drzwi. Nad wlotem powietrza do komory silnika widnieje napis "Nulla tenaci invia est via", czyli łacińska sentencja będąca mottem marki Spyker, która oznacza - dla wytrwałego każda droga jest do przebycia.Wnętrze zostało wykończone skórą i aluminium, gdzie nie zabrakło takich charakterystycznych elementów, jak wyjątkowy lewarek zmiany biegów. B6 Venator Spyder to wyjątkowy koncept i dla motoryzacji dobrze by było, żeby samochód trafił do seryjnej produkcji. Jeśli trafi to pierwsze egzemplarze tego modelu na drogi wyjadą w 2015 roku.

Podobne wiadomości:

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Właściciel szwedzkiej marki przed widmem bankuctwa

Właściciel szwedzkiej marki przed widmem...

Aktualności 2014-08-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!