1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Spyker C8 Preliator - światełko w tunelu

Spyker C8 Preliator - światełko w tunelu

Spyker to marka z tradycjami. Ale kilka lat temu przez długi marka ta niemal przestała isnieć. Teraz za sprawą wyjątkowego C8 Preliator ten holenderski producent chce powstać z kolan.

Spyker C8 Preliator - światełko w tunelu

Tak jak poprzednie modele, ten także wykorzystuje technikę znaną z Audi i łaczy ją z designem nawiązującym do klasycznych samolotów. W przestrzennej ramie wykonanej z aluminium umieszczony znany z Audi RS5 silnik V8 o pojemności 4,2 litra. W C8 Preliator generuje on 525 KM i 600 Nm momentu obrotowego. Do wyboru klient dostanie mechaniczną skrzynię biegów o 5 przełożeniach oraz wyprodukowany przez ZF 7-biegowy automat.

I pomimo tego, że Spykery doceniane są za styl i unikatowy charakter, nie za moc, to C8 Preliator nie odstaje od konkurencji. Potrafi przyspieszyć 0-100 km/h w czasie 3,7 sekundy i rozpędzić się maksymalnie do 323 km/h. A to już niemal liga Audi R8. Za szybkie zatrzymanie samochodu odpowidają czterotłoczkowe zaciski hamulcowe AP oraz ceramiczne tarcze hamulcow.

Spyker planuje wyprodukować jedynie 50 sztuk tego modelu. Ich cena netto ma wynieść minimum 1 400 000 złotych. Do wyboru m.in. 16 rodzajów lakieru.

Spyker C8 Preliator skradł serca fanów podczas wystawy samochodowej w Genewie. To pierwszy od wielu lat model holenderskiej marki.

 

 

Tematy w artykule: Spyker Genewa 2016

Podobne wiadomości:

Spyker C8 Preliator - Genewa 2016

auto motor i sport 2016-03-03

Naszym zdaniem to jedno z lepiej nazwanych aut na targach w Genewie. Preliator - brzmi świetnie. Nowy model Spykera napędza 4,2-litrowa jednostka V8 z Audi, dodatkowo wzmocniona kompresorem. Efekt to 518 KM i sprint do setki w czasie poniżej 4 sekund.

Spyker - Powrót z zaświatów

auto motor i sport 2016-01-20

... teraz jednak okazuje się, że W Genewie Spyker pokaże nowy projekt, który ma przywrócić chlubę i chwałę holenderskim inżynierom spod szyldu śmigła.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Do 2030 roku samochody Volvo wyłącznie elektryczne
Do 2030 roku samochody Volvo wyłącznie elektryczne
Volvo Cars chce zostać liderem na rynku samochodów elektrycznych segmentu premium, dlatego koncern planuje do 2030 roku przesiąść się całkowicie na napęd elektryczny.