mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Tailor Made, by spełnić najdroższe marzenia

Tailor Made, by spełnić najdroższe marzenia

Można długo polemizować, ale drugiego takiego producenta nie znajdziesz w świecie motoryzacji. Ferrari był, nie tyle co wizjonerem, a wręcz charyzmatycznym dyktatorem, który nigdy nie szanował ludzi kolekcjonujących jego samochody. I tu paradoks, bo kilkadziesiąt lat po jego śmierci „ukochana córka” stworzyła program, który dedykowany jest właśnie kolekcjonerom – Ferrari Tailor Made.

Tailor Made, by spełnić najdroższe marzenia
Ferrari to marka jedyna w swoim rodzaju, a to dlatego, że próżno szukać drugiego producenta, który narodził się na torze, a dopiero potem zaczął budować samochody i to od przełomu lat 40. i 50 ubiegłego stulecia. Tailor Made to nawiązanie do początków, do czasów, gdy każdy samochód powstawał z myślą o stworzeniu wyjątkowego auta.

Dziś wyjątkowość Ferrari to program Tailor Made, który wydaje się najbardziej trafiać do kolekcjonerów. Ci za dodatkową kwotą, 20-30% ceny auta mogą zrealizować praktycznie każde swoje życzenie. Sęk jednak w tym, że wszystko ma wpisywać się w filozofię Ferrari. Czyli jednak są jakieś ograniczenia.

Program personalizacji Tailor Made pozwala klientowi odwiedzić siedzibę firmy w Maranello,  w czym pomaga dedykowany dla jego regionu salon Ferrari organizując całą „wycieczkę”. W głównej kwaterze klient wraz z projektantem tworzy swój wyjątkowy egzemplarz Ferrari.  W atelier Ferrari wyjątkowy gość realizuje swoje marzenia, oczywiście ograniczone przez filozofię i podejście Ferrari do tworzenia samochodów. Te ograniczenia to trzy kolekcje, z których może korzystać klient: Classica, Scuderia i Inedita. Pierwsza z nich operuje inspiracjami zaczerpniętymi z kultowych, klasycznych modeli Ferrari. Pastelowe kolory, skóra, wełna, kaszmir oraz aksamit, to tylko kilka materiałów z których może wybierać klient.

Scuderia to nawiązanie do wyścigów, a więc takie materiały jak włókno węglowe odgrywają tu dominującą rolę, podobnie zresztą jak alcantara czy kevlar. Ostatnia kolekcja Inedita to możliwość stworzenia auta z wykorzystaniem materiałów na co dzień niedostępnych w motoryzacji. Tu główne skrzypce gra moda i fanaberią będą fotele pokryte jeansowym materiałem lub tym, z którego wykonany jest garnitur wyjątkowego gościa w atelier Ferrari.

W Polsce obecnie są dwa auta skonfigurowane według programu Ferrari Tailor Made, jedno z nich to F12berlinetta w kolorze Rosso Corsa z niebieskim pasem biegnącym przez środek nadwozia i wnętrzem wykonanym z niebieskiej alcantary. Czarne felgi i matowa dolna część nadwozia dodają kontrastowego uroku. Zmiany delikatne, ale z pewnością wyróżniają ten samochód spośród aut Ferrari poruszających się po polskich drogach.

Tailor Made daje możliwość stworzenia auta innego niż seria. Gdy fascynacja i zachwyt opadają do normalnego poziomu pojawia się pytanie dla kogo jest ten program? Dla kolekcjonerów, którzy zapłacą jeszcze więcej, by ich auto odróżniało się od innych, dla tych co swoje auta chowają w klimatyzowanych, sterylnych hangarach  i pozwalają dotykać swoje eksponaty tylko tym, którzy mają płacone za opiekę nad nimi. To ich najbardziej nie trawił Enzo Ferrari, człowiek, który zwykł mawiać, że „klient nie zawsze ma rację”. Dziś drogi  "il Commendatore" Twoja firma buduje auta dla klientów, którzy często są kolekcjonerami. I wiesz co? Kilku takich pochodzi z Polski.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Ferrari F12berlinetta

Podobne wiadomości:

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

Ferrari LaFerrari: to już szczyt!

auto motor i sport 2015-02-10

Hybryda z V12 w roli głównej, 963 konie, obroty wspinające się aż do poziomu 9250 na minutę i tylny napęd – po przejażdżce takim autem nie wystarczy wypić dwóch cappuccino, żeby wrócić do rzeczywistości. LaFerrari jeszcze długo nie daje o sobie zapomnieć.    

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.