1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Tesla Model III - elektryczny rywal w klasie luksusowych kompaktów

Tesla Model III - elektryczny rywal w klasie luksusowych kompaktów

Tesla zamierza włączyć się w walkę o czołowe miejsca wśród kompaktowych limuzyn. Bronią będzie w pełni elektryczny model o nazwie Tesla III. Samochód na drogach do zobaczenia od 2017 roku.

Tesla Model III - elektryczny rywal w klasie luksusowych kompaktów
Autorem doniesień o nowym modelu Tesli jest brytyjski serwis Auto Express, który powołuje się na bezpośrednią rozmową z szefem marki Tesla, Elonem Musk. Krążące od kilku miesięcy pogłoski sugerowały, że nowy model będzie oznaczona jako Model E, jednak Musk w wywiadzie wyjaśnił, że marka musiała jeszcze raz przemyśleć nazwę."Mamy model S zarezerwowany dla sedana i model X dla crossovera. Przyjaciel zapytał mnie jak nazwiemy trzeci samochód" - powiedział Musk w wywiadzie dla Auto Express. "Pomyślałem, cóż skoro mamy S i X, pomiędzy nimi dobrze będzie komponować się model z literą E" - dodał. "Niestety okazało się, że również Ford ma w planach użycie takiej nazwy - to szaleństwo uznałem, Ford próbuje zabić "sex"! Doszliśmy zatem do wniosku, że trzeci model otrzyma oznaczenie III - "S III X" prezentuje się też dobrze" - oznajmił żartem Elon Musk.

Oficjalna prezentacja Modelu III odbędzie się w 2016 roku, zaś do sprzedaży auto powinno trafić rok później. Samochód będzie osadzony na nowej platformie. Tesla raczej nie wykorzysta dotychczasowych płyt podłogowych Modeli S i X. Za prace nad nowym wozem odpowiedzialny jest Chris Porritt, który przez długi czas pracował dla Astona Martina.

Przypuszczalnie Model III będzie o około 20% mniejszy od sedana. Kluczem do popularności auta ma być cena, oscylująca w granicach 35 000 dolarów. Szacowany zasięg na jednym ładowaniu to ponad 200 mil (320 km).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tesla
Tematy w artykule: Tesla Model III

Podobne wiadomości:

Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne

Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane...

Aktualności 2017-07-31

Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką

Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2017-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Samochód hybrydowy plug-in w zimie. Jak korzystać?
Samochód hybrydowy plug-in w zimie. Jak korzystać?
Oto cztery najważniejsze zasady, które pomogą właścicielom samochodów z napędem hybrydowym plug-in uzyskać jak największą wydajność podczas zimowych miesięcy.