mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ultra Luxury Sedan

Ultra Luxury Sedan

General Motors planuje na koniec 2007 roku premierę największego i najbardziej luksusowego Cadillaca ULS.

Ultra Luxury Sedan

Cadillac, jedna z najbardziej ekskluzywnych amerykańskich marek, należąca do koncernu GM, zawsze wywierała spore wrażenie. Dzięki takim modelom w obecnej gamie, jak XLR Roadster, CTS, SRX Crossover czy następca modelu Seville - STS Cadillac może spokojnie ubiegać się o miano luksusowej marki.

Jednak w palecie modeli brakuje tego z najwyższej półki, flagowej limuzyny. Najnowszy Cadillac STS, mający zaledwie 5 m długości i prawie 3 m rozstawu osi, z całą pewnością luki tej wypełnić nie może. Podczas gdy STS bezpośrednio konkuruje o klienta z Mercedesem Klasa E czy BMW seria 5, to brakuje modelu, który mógłby podjąć rękawicę rzuconą przez S-klasę lub serię 7.

Zaprezentowany w styczniu 2003 roku na Detroit Auto Show studyjny model Cadillaca 16 z szesnastocylindrowym silnikiem nie doczekał się seryjnej produkcji. Dopiero teraz wydaje się, że GM doczekał się w końcu godnego przedstawiciela. Mierzący ponad 5 m długości Cadillac ULS (Ultra Luxury Sedan) został stworzony na bazie koncepcyjnego modelu Cien, który powstał z okazji 100-lecia marki. ULS nie będzie miał tak mocnego silnika jak studyjny model Cien (750 KM i 610 Nm), jednak 12-cylindrowy silnik na pewno nie będzie musiał się wstydzić swoich osiągów. Dostępne będą także dwie słabsze wersje V8 o mocy 340 i 400 KM.

Cena 80.000 dolarów, nawet jak na amerykański rynek, jest wysoka i chociażby z tego względu model ten zasługuje w pełni na miano luksusowego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 3 – premiera
Nowa Mazda 3 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Mazda zaprezentowała nową generację modelu 3. Auto zachwyca wylądem, a pod maską kryje rewolucyjny silnik Skyactiv-X.