mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Urodzinowy koncept Caterhama

Urodzinowy koncept Caterhama

Brytyjski samochód sportowy Catherham Seven obchodzi właśnie pięćdziesiąte urodziny. Z tej okazji jego producent przygotował specjalną wersję koncepcyjną tego modelu o kryptonimie X330.

Urodzinowy koncept Caterhama

Pomijając fakt, że nowe auto będzie niemal w stu procentach takie samo jak każda kolejna odsłona modelu Caterham Seven od 1957 roku, to jednak w jednej kwestii będzie się stanowczo różnić. X330 będzie najbardziej wydajną wersją, jaka została do tej pory wyprodukowana.

Auto będzie bazowane na modelu CSR, zaprezentowanym w 2005 roku. Zostanie ono wyposażone w niezależne zawieszenie, które jest jednym z najważniejszych rozwiązań jakie zostały do tej pory w nim zastosowane. Standardowym silnikiem w modelu CSR był Duratec o pojemności 2,3 litra, wyprodukowany przez Forda. Jego moc 260 KM okazała się niewystarczająca, wobec czego producent postanowił zamontować dodatkową turbosprężarkę, dzięki czemu moc wzrosła do 330 KM. Na dodatek nowa wersja Caterhama będzie jeszcze lżejsza gdyż producent zbudował nadwozie z lżejszych kompozytów.

Według potwierdzonych informacji, firma nie zamierza wprowadzać modelu X330 do produkcji seryjnej. Przynajmniej na razie.

Czytaj także:

Stuknęła pięćdziesiątka (2007-03-01)

Lekki Caterham w produkcji (2006-05-29)

Caterham zmienia silniki (2006-05-17)

Komentuj:

~błazej 2007-11-21

jest bzytki napewno b wyleciał w powietsze na 1-

~DAK 2007-06-04

Jeszcze skrzydła i odleci... Caterham dają sporo frajdy z jazdy. Osiągi są zajeb(%$#_#@$

~Hehe 2007-06-04

Tosz to rakieta będzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Podczas konferencji Huawei Connect 2018 firmy Huawei i Audi przedstawiły swoje plany współpracy w dziedzinie inteligentnych pojazdów podłączonych do internetu (ICV – inteligent connected vehicles), prezentując nowe Audi Q7 jako demonstrację nowoczesnej technologii.