mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > VUHL 05 pokazany oficjalnie

VUHL 05 pokazany oficjalnie

Do grona drogowych bolidów dołącza kolejny samochód, którego wczoraj zaprezentowano w Londynie w siedzibie Royal Automobile Club. Poznajcie VUHL 05.

VUHL 05 pokazany oficjalnie

Vuhl to marka założona przez rodzinę Echeverria, pochodzącą z Meksyku. Senior rodu, Guillermo, był profesjonalnym kierowcą wyścigowym, który przez 30 lat budował swoje doświadczenie, startując samochodami własnej konstrukcji. 05 został stworzony przez jego synów Guillermo i Ikera.

VUHL to skrót od "Vehicles of Ultra-lightweight and High-performance", czyli pojazdy ultralekkie o wysokich osiągach. Nazwa mało oryginalna, ale teraz jej brzemię dźwigać będzie pierwsze auto stworzone przez rodzinę Echeverria. VUHL 05 to samochód, który jest konkurencją dla takich bolidów drogowych jak BAC Mono, Ariel Atom czy KTM X-Bow.

Konstrukcyjnie, co nikogo nie powinno dziwić, auto bazuje na nonocoque'u. Ten waży zaledwie 78 kg. Cały samochód legitymuje się masą 695 kg. 05 jest napędzany dwulitrowym silnikiem Forda. Jednostka EcoBoost dostarcza 285 KM oraz 420 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Stosunek mocy do masy daje nam wynik 400 KM na 1000 kg. Pierwszą setkę auto osiąga w czasie 3.7 sekundy a kierowca maksymalnie może podróżować z prędkością 245 km/h.


Stylistyka tego auta jest podobna do tego, co prezentują konkurenci. Tu nie chodzi o wygląd, a o jak najlepsze właściwości aerodynamiczne. Jeśli budujesz drogowy bolid, to stylistyka takiego auta to czynnik drugorzędny. VUHL 05 na rynku pojawi się w 2014 roku, a cena jednego egzemplarza ma wynosić 55 tys. funtów plus podatki. Samochód ma być dostępny na Wyspach, w Ameryce Północnej oraz kilku krajach Europy, Chinach i na Bliskim Wschodzie.

Zobacz koniecznie: Wszystko o VUHL
Tematy w artykule: supersamochod auta sportowe VUHL VUHL 05

Podobne wiadomości:

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Głośne superauta znikną z centrum Londynu

Samochody luksusowe 2015-07-29

Mean Metal Motors M - supercar z Indii

Mean Metal Motors M - supercar z Indii

Aktualności 2015-04-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.