Veritas RS III w Paryżu

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu zostanie zaprezentowany samochód Veritas RS III, który poza niesamowitym wyglądem będzie dysponować ponadprzeciętnymi osiągami.

Veritas RS III w Paryżu

Auto pod względem stylistyki przypomina w dużym stopniu Mercedesa SLR Stirling Moss. To nie przypadek bowiem jest on nowoczesną interpretacją klasycznych samochodów wyścigowych z lat czterdziestych. Wtedy właśnie samochody Veritas brylowały na torach wyścigowych.

Nowoczesna odsłona modelu Veritas RSIII będzie korzystać z najnowszych zdobyczy techniki. Dzięki zastosowaniu włókna węglowego auto będzie ważyć jedynie 1.170 kg. Nabywcy będą mogli wybierać pomiędzy dwoma jednostkami napędowymi, pochodzącymi od BMW.

Jedna to pięciolitrowy silnik V10 o mocy 600 koni mechanicznych. Drugi silnik to V8 o pojemności czterech litrów, dysponujące 480 koniami. Wersja z najmocniejszym silnikiem rozpędza się do setki w ciągu 3,2 sekundy. Prędkościomierz zatrzymuje się przy 347km/h. Wersja z silnikiem V8 jest nieco wolniejsza. Do setki rozpędza się w 3,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna to "tylko" 329 km/h. Auto będzie można kupić o 1,3 miliona złotych.


Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź

Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna...

Samochody luksusowe 2016-09-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi Q5 po face liftingu
Audi Q5 po face liftingu
Odświeżone Audi Q5 otrzymało zmieniony wygląd oraz nowość w skali światowej – tylne lampy w technologii OLED. Oprócz tego pojawił się nowy napęd dla modelu 40 TDI.

VW ID VW ID