mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Więcej mocy, mniej paliwa

Więcej mocy, mniej paliwa

O 21% więcej mocy, o 11% więcej momentu, zużycie benzyny mniejsze o 0,7 l/100km. Takie wartości charakteryzują nowo opracowany silnik V6, a już od 2005 dostępny będzie specjalny pakiet sportowy.

Więcej mocy, mniej paliwa

 Takie parametry mają zapewnić sedanowi E 350 przyspieszenie od 0-100km/h w czasie 6,9s., co o prawie sekundę poprawia wynik zastępowanego silnika E 320. Kombi będzie szybsze o 1,4s. – tylko 7,1s. do 100km/h. W obu wariantach nadwoziowych, komputer przystopuje kierowcę srebrnej gwiazdy dopiero przy 250km/h, a wszystko przy średnim zużyciu benzyny 9,7 lub 9,9 litra na 100km, dla sedana i kombi. 

Nie bez znaczenia dla tych osiągów i obniżenia konsumpcji jest zastosowanie jako wyposażenie seryjne siedmiobiegowej skrzyni 7G-TRONIC. Jej użycie umożliwia optymalne wykorzystanie możliwości silnika, a poprzez inteligentne dopasowanie się do stylu jazdy kierowcy i sytuacji na drodze, zapewnia obniża apetyt nowych Mercedesów. Dla preferujących mniej nowatorskie rozwiązania, firma oferuje połączenie silnika E 350 z 5-biegowym automatem i napędem na 4 koła 4MATIC. 

Dla klientów zapatrzonych w wersję AMG E 55, Mercedes przygotował specjalny pakiet sportowy. Z początkiem marca 2005 roku, wszystkie benzynowe modele E (z wyjątkiem E 240), będą mogły zostać wyposażone w 18-calowe felgi aluminiowe obute w agresywne opony (245/40 R 18 przód i 265/35 R18 tył). Wygląd zewnętrzny uzupełni polerowany wydech, srebrne zaciski tarcz hamulcowych (perforowanych na przedniej osi) oraz zderzaki i progi z wersji AVANTGARDE. We wnętrzu zagości kierownica z łopatkami zmiany biegów w kolumnie, metalowe pedały, antypoślizgowa podpórka lewej nogi i skórzane fotele, stylistycznie odpowiadające wystrojowi deski rozdzielczej. Całość na usztywnionym, zawieszeniu i z bardziej bezpośrednim układem kierowniczym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.