Wizja limuzyn Lincolna

Należąca do koncernu Forda, luksusowa marka Lincoln na salonie samochodowym w Detroit zaprezentuje swój najnowszy model koncepcyjny o nazwie MKR. Projekt ten jest w pewnym sensie zwiastunem nowej sztuki amerykańskiego producenta w budowaniu samochodów.

Wizja limuzyn Lincolna

Pod względem stylistycznym nowego Lincolna MKR wyróżnia przede wszystkim płaski dach, bardzo dynamiczne linie nadwozia, dwuczęściowy, pionowy grill z wąskimi reflektorami oraz zakończona ostrymi kantami część tylna auta od słupków C. Wnętrze to z kolei mieszanka chromu, drewna i bardzo wysokiej jakości plastików do złudzenia przypominających ceramikę. Element charakterystyczny to centralna konsola zaprojektowana w stylu toru do kręgli.

Nowa, co prawda jeszcze koncepcyjna wizja luksusowych limuzyn Lincolna w postaci modelu MKR wsparta została dodatkowo 3,5-litrową jednostką o mocy 420 koni mechanicznych. Zgodnie z amerykańską tradycją pojazd napędzany jest na tylną oś, a za szybkie rozpędzanie odpowiada 6-stopniowa, automatyczna skrzynia biegów. Silnik, który pomalowany został w kolorze nadwozia, dysponuje maksymalnym momentem obrotowym 542 Nm i... może być napędzany etanolem E85.

Wersje produkcyjne nowych limuzyn Lincolna pojawią się w sprzedaży w 2008 roku. Samochody te będą naturalnie bazować na różnych rozwiązaniach zastosowanych w studyjnym modelu MKR.

Czytaj więcej o targach NAIAS 2007 w Detroit

Czytaj także:

Lincoln dla młodych, niekoniecznie bogatych 2006-04-20

Lincoln: Zmodyfikowany Zephyr 2006-02-08

Lincoln MKX: Limuzyna w CUV 2006-01-12

Nazwa ma znaczenie 2006-01-02

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lincoln
Tematy w artykule: Lincoln Lincoln MKR

Podobne wiadomości:

NAIAS 2007 rozpoczęte!

NAIAS 2007 rozpoczęte!

Aktualności 2007-01-08

Komentuj:

~rajek 2007-01-03

typowo amerykanskie auta są super!! szkoda ze kompletnie nie nadaja sie do Europy

~lucek 2007-01-02

woow super gril !!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Drugie życie akumulatorów Audi
Drugie życie akumulatorów Audi
Pytanie to nurtuje każdego, kto interesuje się e-mobilnością: Co dzieje się z akumulatorem napędowym, gdy elektryczny pojazd osiągnie kres swojej żywotności?