1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Samochody luksusowe >
  4. Zielone światło dla nowego Maserati

Zielone światło dla nowego Maserati

Maserati w ostatnich miesiącach ma bardzo dobrą passę. Najpierw pojawiło się odświeżone Quattroporte, a następnie Ghibli, które podniosło słupki sprzedaży. Taki stan rzeczy z pewnością wpłynie na decyzje na temat kolejnych modeli.

Zielone światło dla nowego Maserati
Według zagranicznych informatorów w ciągu następnego miesiąca szef koncernu Fiat może ogłosić plany dotyczące nowego modelu. Prawdopodobnie w okolicach 6 maja odbędzie się konferencja na której zostanie pokazany koncept o nazwie Alfieri. Nowy model będzie produkowany w fabryce Mirafiori, gdzie również będzie powstawał crossover o nazwie Levante.

Jeszcze kilka tygodni temu Sergio Marchionne zapowiedział, że Alfieri może się pojawić w wersji produkcyjnej w ciągu dwóch następnych lat.

Pod maska Maserati Alfieri pojawi się jednostka V8 o pojemności 4,7 litra. Niewykluczone, że pod maską nowego modelu będzie pracował także silnik V6 o pojemności trzech litrów wspomagany przez podwójne turbodoładowanie. Rozpiętość mocy tej jednostki wynosi od 330 do 410 KM. Agresywnie wyglądające coupe powstanie na tej samej płycie podłogowej co wspomniane wyżej modele.
Tematy w artykule: Maserati Maserati Alfieri

Podobne wiadomości:

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Samochody luksusowe 2016-05-31

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Maserati MC12 - powrót bestii z trójzębem

Samochody luksusowe 2016-08-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jeden bieg w każdej sytuacji
Jeden bieg w każdej sytuacji
Pojawienie się aut elektrycznych wymusiło zmiany konstrukcyjne w układach przeniesienia napędu.