mojeauto.pl > motogazeta > Serwisy Specjalne > Jak to się robi w Ameryce

Jak to się robi w Ameryce

Najlepsze samochody? - Amerykańskie! Wielu tak odpowie, choć z pewnością znajdzie się też wielu oponentów. Jedno jest pewne, samochód w USA to przedmiot codziennego użytku i bez niego trudno załatwić choćby najprostszą sprawę.

Marcin Kolisko - wysłannik mojeauto.pl w DetroitPostanowiliśmy sprawdzić, czy faktycznie amerykańska motoryzacja, to prężnie rozwijająca się branża, czy może też przeważa tu, typowe dla Stanów, show. Nasz wysłannik w USA podpatruje i porównuje do naszych rodzimych realiów szeroko rozumianą motoryzację. A więc znajdziemy tu nie tylko, czym Amerykanie jeżdżą, ale też sporo informacji o drogach, bezpieczeństwie, paliwie etc.
 

 NAIAS Detroit 2006 - targi motoryzacyjne NAIAS, które odbywają się rokrocznie w styczniu w Detroit, są chyba największą i najważniejszą, z pewnością w USA, imprezą branżową. Setki aut, światowe nowości, koncepty, czyli to, co lubią wszyscy fani motoryzacji.

 Amerykańskie auta "ssą" - modele terenowe, pickupy, vany to ulubione samochody Amerykanów. Okazują się, iż posiadanie ich wiąże się nie tylko z dużymi kosztami, ale wcale nie są jakoś zdecydowanie lepsze od zagranicznych produktów.

 Honda Element: Niezły puzzle! - Jeden z zagranicznych elementów amerykańskiego rynku aut terenowych, który powinien się znaleźć w obowiązkowym wyposażeniu każdego, dorosłego skauta.

 Remarketing - czyli drugie życie czterech kółek - Aukcje samochodów używanych to rzadkość nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Tymczasem w USA, są takie aukcje, gdzie w jednym miejscu sprzedawanych jest nawet kilkanaście tysięcy aut.

  XXXL - Choć może nieco tandetne, to jednak dodają prawdziwego uroku amerykańskim ulicom wielkich miast - mowa tu o najdłuższych limuzynach na świecie, które w takiej liczbie można spotkać tylko w USA.

  "Esjuvii" od Subaru - Mimo iż to japoński SUV, to jednak doskonale oddaje właściwości większości amerykańskich modeli. A w Polsce dopiero za rok.

  Paliwowe wojny - Jak się okazuje, kłopoty z windującymi cenami oraz zbyt dużymi marżami koncernów paliwowych to nie tylko nasz problem.

  Carlisle - "Auto-Ameryka" w pigułce - Nietypowa dla Europejczyka, typowa dla przeciętnego Amerykanina giełda samochodowa, na której prezentowane są tysiące unikatowych modeli w wersjach standardowych, a także tych z amerykańskim "stajlem".

  Bezpieczeństwo do potęgi - cz. 1 - "Przezorny, zawsze ubezpieczony" – to powiedzenie śmiało mogłoby znaleźć się w pierwszym akapicie amerykańskiego kodeksu drogowego. Czy ta nadwrażliwość jest uzasadniona?

  Bezpieczeństwo do potęgi - cz. 2 - O bezpieczne dotarcie do celu podróży dbają nie tylko producenci aut, ale drogowcy, władze oraz wszelkiego rodzaju media.


Podobne wiadomości:

Remarketing - czyli drugie życie czterech kółek

Remarketing - czyli drugie życie czterech...

Aktualności 2005-12-05

Bezpieczeństwo do potęgi - cz. 2

Bezpieczeństwo do potęgi - cz. 2

Aktualności 2005-11-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan Leaf pomoże w kontroli strefy płatnego parkowania
Nissan Leaf pomoże w kontroli strefy płatnego parkowania
Zaledwie kilka dni temu na ulice Warszawy wyjechały dwa elektryczne Nissany Leaf, które pełnią ważną rolę w utrzymaniu dyscypliny w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.