mojeauto.pl > motogazeta > Serwisy Specjalne > Nie daj się zimie...i zaskocz drogowców

Nie daj się zimie...i zaskocz drogowców

Zima to okres, w którym często borykamy się z problemami z naszym samochodem. Jeśli auto jest nowe, na gwarancji, świeżo po przeglądzie, wówczas często udaje nam się bez szwanku przejechać ten trudny czas.

Co jednak, jeśli posiadamy starsze auto, kilkuletnie, a nawet kilkunastoletnie? Szczególnie teraz, kiedy po wstąpieniu do Unii Europejskiej, można bez żadnych przeszkód sprowadzać używane auta z zagranicy. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy sprowadzono do Polski ponad 500 tys. aut. Ich sprawność techniczna pozostawia wiele do życzenia, a prawdziwy test ich wartości będzie miał miejsce podczas najbliższej zimy.

Aby nie dać się zaskoczyć zimie, należy już teraz poczynić odpowiednie przygotowania. My ze swojej strony przygotowaliśmy dla naszych Czytelników garść rad, co należy w naszych samochodach sprawdzić, a co wymienić przed nadchodzącym sezonem zimowym. Zamieściliśmy też szereg pożytecznych rad dotyczących użytkowania naszego samochodu. Wiemy też jednak, iż prawie każdy kierowca ma własne metody na szczęśliwe pokonanie zimy. Ważne by były one skuteczne, bo bezpieczeństwo na drogach jest najważniejsze. Dlatego apelujemy o roztropną jazdę szczególnie mocno w okresie jesienno-zimowym, a jeśli nasz krótki poradnik przyda się Państwu, będziemy również zadowoleni.

 Więcej światła na ciemne miesiące!
Niebezpieczeństwa jazdy jesienią i zimą
Zimówki na szosę i w teren
Zima tuż, tuż
 10 przesądów nt. opon zimowych
 Bezpieczniej na jesiennej i zimowej drodze
 Olej (na) zimę
 Klimatyzacja w samochodzie - nie tylko na lato! 
 Sprawdź swój akumulator zanim będzie za późno... 


Podobne wiadomości:

10 przesądów nt. opon zimowych

10 przesądów nt. opon zimowych

Technika 2004-10-11

Więcej światła na ciemne miesiące!

Więcej światła na ciemne miesiące!

Technika 2004-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WCOTY 2019 - lista finalistów World Car of the Year
WCOTY 2019 - lista finalistów World Car of the Year
Konkurs World Car of the Year (WCOTY) edycja 2019 przeszedł do kolejnego etapu. Poznaliśmy właśnie finałową listę kandydatów do tytułu Światowego Samochodu Roku 2019.

Jak sen wpływa na jakość treningu? Jak sen wpływa na jakość treningu?