mojeauto.pl > motogazeta > Serwisy Specjalne > Nie daj się zimie...i zaskocz drogowców

Nie daj się zimie...i zaskocz drogowców

Zima to okres, w którym często borykamy się z problemami z naszym samochodem. Jeśli auto jest nowe, na gwarancji, świeżo po przeglądzie, wówczas często udaje nam się bez szwanku przejechać ten trudny czas.

Co jednak, jeśli posiadamy starsze auto, kilkuletnie, a nawet kilkunastoletnie? Szczególnie teraz, kiedy po wstąpieniu do Unii Europejskiej, można bez żadnych przeszkód sprowadzać używane auta z zagranicy. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy sprowadzono do Polski ponad 500 tys. aut. Ich sprawność techniczna pozostawia wiele do życzenia, a prawdziwy test ich wartości będzie miał miejsce podczas najbliższej zimy.

Aby nie dać się zaskoczyć zimie, należy już teraz poczynić odpowiednie przygotowania. My ze swojej strony przygotowaliśmy dla naszych Czytelników garść rad, co należy w naszych samochodach sprawdzić, a co wymienić przed nadchodzącym sezonem zimowym. Zamieściliśmy też szereg pożytecznych rad dotyczących użytkowania naszego samochodu. Wiemy też jednak, iż prawie każdy kierowca ma własne metody na szczęśliwe pokonanie zimy. Ważne by były one skuteczne, bo bezpieczeństwo na drogach jest najważniejsze. Dlatego apelujemy o roztropną jazdę szczególnie mocno w okresie jesienno-zimowym, a jeśli nasz krótki poradnik przyda się Państwu, będziemy również zadowoleni.

 Więcej światła na ciemne miesiące!
Niebezpieczeństwa jazdy jesienią i zimą
Zimówki na szosę i w teren
Zima tuż, tuż
 10 przesądów nt. opon zimowych
 Bezpieczniej na jesiennej i zimowej drodze
 Olej (na) zimę
 Klimatyzacja w samochodzie - nie tylko na lato! 
 Sprawdź swój akumulator zanim będzie za późno... 


Podobne wiadomości:

Niebezpieczeństwa jazdy jesienią i zimą

Niebezpieczeństwa jazdy jesienią i zimą

Technika 2004-11-02

Zima tuż, tuż

Zima tuż, tuż

Aktualności 2004-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

TARGI FRANKFURT TARGI FRANKFURT