mojeauto.pl > motogazeta > Technika > 7-biegowa skrzynia w Kia

7-biegowa skrzynia w Kia

Kolejną nowością Kia Motors na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie 2014 jest nowa siedmiostopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia przekładniowa (DCT).

7-biegowa skrzynia w Kia

Podczas targów w Genewie koncern Kia Motors zaprezentował techniczną nowość. Jest to siedmiostopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia przekładniowa DCT.

Nowa konstrukcja powstała z potrzeby zmniejszenia zużycia paliwa przy jednoczesnym zwiększeniu mocy silników. W trakcie procesu rozwojowo-konstrukcyjnego założono siedmioprocentowe zmniejszenie zużycia paliwa oraz pięcioprocentowe skrócenie czasu przyspieszenia 0-100 km/h w stosunku do stosowanej obecnie 6-stopniowej skrzyni DCT. Za równie ważne przyjęto redukcję hałasów i wibracji (NVH), w którym to celu zastosowano zewnętrzny tłumik-amortyzator drgań podnoszący stopień technicznego wyrafinowania nowej przekładni.

Skrzynia DCT posiada dwa sprzęgła, aktywowane elektrycznym siłownikiem oraz dwa zestawy wałków – dla biegów parzystych i nieparzystych, które umożliwiają sekwencyjne załączanie kolejnych siedmiu przełożeń (plus wstecznego) zgodnie z komendami kierowcy.

Ciągłość mocy przekazywanej przez 7-stopniową skrzynię DCT pozwala zminimalizować straty momentu obrotowego wynikające z ‘tradycyjnego’ sposobu zmiany biegów zapewniając wyższą płynność pracy układu napędowego, a więc i jazdy w praktycznie każdych warunkach ruchu drogowego. Z uwagi na mniejsze obciążenie silnika – nowa 7-stopniowa skrzynia DCT – w porównaniu z dotychczasową dwusprzęgłową skrzynią sześciostopniową – umożliwia obniżenie zużycia paliwa, przy poprawie  osiągów dynamicznych samochodu.

Siedmiostopniowa skrzynia biegów DCT oferowana będzie w samochodach marki Kia począwszy od roku 2015.


Podobne wiadomości:

Skoda Vision iV. Zapowiedź elektrycznych modeli

Skoda Vision iV. Zapowiedź elektrycznych...

Premiery 2019-02-15

Jakość tkwi w szczegółach

auto motor i sport 0000-00-00

Identyczna szerokość szczelin między elementami karoserii, porządne plastiki i równe szwy tapicerki – jakie to ma właściwie znaczenie? Bardzo duże, bo tylko solidnie zmontowane auto może być niezawodne. Czy Kia Rio jest wykonana tak dobrze jak Mercedes S?

Komentuj:

Sklep-Kia_pl 2015-10-10

Kwestia konkretnego modelu o którym mowa,bo generalnie skrzynia 7 biegowa w Kia zbiera bardzo dobre opinie i nie należy do awaryjnych. Pozdrawiam www.Sklep-Kia.pl

~drzymala 2015-09-25

honda ma 9cio biegowa

Hq-Aero-Dynamic_p 2014-03-26

Zastanówmy się tylko czy 7 biegowa skrzynia faktycznie jest tutaj potrzebna i wskazana oraz jaki przekład ma to na awaryjność. Jeżeli znaczny to lepiej zostać przy standardowej skrzyni 5 biegowej bez automatu. Hq-Aero-Dynamic.

~maciek 2014-03-06

no to do 10-ciu już tylko 2-ch brakuje :)

~sz-fabia 2014-03-06

.. a Honda i toj-toj dalej automaty 5-cio biegowy, albo pasek w szparce

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Pojawienie się pierwszych hybryd spowodowało stopniowy powrót napędu elektrycznego, który jest przecież tak stary, jak motoryzacja.