mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Akumulator pod kontrolą

Akumulator pod kontrolą

Wraz z nastaniem mrozów pojawiają się problemy z rozruchem pojazdu. W przeważającej części przypadków są one wywołane przez niesprawny akumulator. Dlatego przed nadejściem zimy warto skontrolować stan akumulatora.

Akumulator pod kontrolą

 
 Fot.: Bosch

Standardowa kontrola powinna obejmować zarówno sprawdzenie stanu akumulatora (kontrolę napięcia akumulatora, jego stanu naładowania i zdolności rozruchowej), jak również sprawdzenie napięcia ładowania w samochodzie i upływności prądu z instalacji elektrycznej.

Podczas kontroli może się okazać, że konieczna jest wymiana używanego akumulatora na nowy. W takim przypadku warto wybrać produkt dysponujący dużymi rezerwami energii, jak np. akumulator Bosch Silver, przy którego produkcji zastosowano stop srebra.

Technologia ołowiowo-wapniowo-srebrowa zapewniła akumulatorowi Bosch Silver całkowitą bezobsługowość. Użytkownik nie musi zajmować się sprawdzaniem stanu elektrolitu i ewentualnym jego uzupełnianiem wodą destylowaną. Dzięki niewielkiemu samorozładowaniu akumulatora, np. w przypadku dłuższych okresów postoju samochodu, możliwy jest bezproblemowy rozruch silnika również w bardzo niskich temperaturach. Wykorzystanie stopu srebra zwiększyło odporność akumulatora na wiele obciążeń, w szczególności na duże różnice pomiędzy niskimi temperaturami zewnętrznymi i wysokimi powstającymi w komorze silnika.

Bosch Silver ma okres użytkowania dłuższy o 20 procent niż baterie konwencjonalne (antymonowe, hybrydowe i wapniowe). Wysoki prąd startowy gwarantuje akumulatorowi optymalną wydajność nawet w przypadku częstych, ale krótkich jazd. Dzięki zastosowaniu pokrywy labiryntowej oraz centralnego odgazowania akumulator można zamontować w komorze silnika, czy też we wnętrzu pojazdu lub w bagażniku, gdzie coraz częściej montuje się akumulatory.

Zabezpieczona przed wyciekami kwasu pokrywa i odporna na wstrząsy obudowa z tworzywa sztucznego chronią wewnętrzne części przed uszkodzeniami. Specjalne uchwyty ułatwiają transport i montaż akumulatora. Zużyte akumulatory nie stanowią problemu dla środowiska, gdyż są poddawane pełnemu procesowi recyklingu.

Komentuj:

~kriss 2009-01-06

co to moze sie dziac z aku bosch silver gdy podczas porannego rozruchu w temp minus 10 stopni ma taki moment jakby sie dlawil konrolki przygasna ale w koncu uruchomi golfa 1.9 tdi czyzby sie konczyl ???? dzieki za odpowiedz

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.