1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Technika >
  4. Aplikacja Porsche Track Precision z nowymi funkcjami

Aplikacja Porsche Track Precision z nowymi funkcjami

Porsche poszerza funkcjonalność swojego wirtualnego trenera na tor wyścigowy – bezpłatnej aplikacji Porsche Track Precision.

Aplikacja Porsche Track Precision z nowymi funkcjami

Porsche Track Precision  - co nowego?

Aplikację Porsche Track Precision można już wyświetlać bezpośrednio na ekranie samochodu, korzystając z interfejsu Apple CarPlay i obsługiwać za pośrednictwem systemu Porsche Communication Management (PCM). Wcześniej była dostępna tylko na smartfonach.

W nowej wersji 3.2 kierowcy Porsche mogą skorzystać ze stu dodatkowych, wstępnie zaprogramowanych torów – tym samym całkowita liczba międzynarodowych obiektów wyścigowych w aplikacji wzrosła do ponad trzystu. Ich bazę można wzbogacić o indywidualne wpisy. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich wariantów obecnej generacji Porsche 911 i 718.

Jörg Bergmeister, ambasador marki Porsche, przetestował aplikację Track Precision na torze Bilster Berg i stwierdził: „Analiza danych to fundamentalna część sportu motorowego – i może być czynnikiem decydującym o wygranej lub przegranej. Korzystając z aplikacji Porsche Track Precision, kierowcy samochodów sportowych mogą poprawić swoje osiągi podczas jazdy po torze, jednocześnie wykuwając i dokumentując swój sukces”.

Aplikacja Porsche Track Precision rejestruje, analizuje i wyświetla indywidualne dane na temat jazdy torowej. Cel: umożliwić kierowcom doskonalenie własnego stylu jazdy. Aby to osiągnąć, podczas jazdy – w czasie rzeczywistym – zapisywane są szczegółowe dane dotyczące prędkości, przyspieszenia wzdłużnego i poprzecznego, siły hamowania oraz obrotów silnika. Aplikacja – podłączona do różnych jednostek sterujących w samochodzie za pośrednictwem PCM – zbiera dane z czujników i analizuje je w odniesieniu do okrążenia referencyjnego lub do najlepszego wyniku danego kierowcy.

Przegląd wszystkich funkcji aplikacji Porsche Track Precision

Aplikacja Porsche Track Precision oferuje unikatowy zakres funkcji – zarówno podczas jazdy torowej, jak i na potrzeby późniejszej analizy:

  • Automatyczne rejestrowanie czasu okrążenia z wykorzystaniem danych GPS: w tym celu użytkownik musi wybrać gotowy lub wcześniej stworzony zapis odpowiedniego toru.
  • Parametry prezentowane na żywo: podczas jazdy po torze dostępne są dwa widoki – rejestratora czasu okrążenia (podaje aktualny czas oraz różnicę w prędkości w stosunku do okrążenia referencyjnego wraz z przewidywanym czasem okrążenia) oraz „Jazda na granicy”. Ten ostatni wizualizuje wyniki w oparciu o przyspieszenie i inne dane pojazdu.
  • Wideoanaliza: podczas jazdy można nagrywać filmy ze smartfonów lub kamer sportowych, a następnie scalać je z danymi dotyczącymi przejazdów.
  • Analiza osiągów: połączenie z czujnikami samochodu sprawia, że kierowca ma do dyspozycji szeroki zakres informacji, np. kąt skrętu, ciśnienie w układzie hamulcowym oraz położenie pedału gazu. Informacje te można porównać z danymi z poprzednich okrążeń, co pozwala szybko sprawdzić, gdzie kierowca ma pole do poprawy. Filmy i dane z przejazdów można eksportować na potrzeby szczegółowej analizy.
  • Dane można szybko i łatwo przesłać za pomocą AirDrop w celu ich późniejszej szczegółowej analizy na iPadzie.
  • Aplikacja Apple Watch pozwala na uruchamianie i zatrzymywanie procesu rejestrowania, a także na śledzenie pulsu kierowcy. Za pomocą wibracji zegarek informuje kierowcę, gdy ten osiągnie swój nowy najlepszy czas.
  • Dokumentację przejazdów można udostępniać i dzielić się nią za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche 911
Porsche 911
Cena podstawowa już od: 520 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Porsche oferuje dwukolorowe skórzane wykończenie wnętrza

Porsche oferuje dwukolorowe skórzane...

Aktualności 2020-04-23

Porsche Cayenne GTS z silnikiem V8 - znamy ceny

Porsche Cayenne GTS z silnikiem V8 - znamy...

Aktualności 2020-06-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Podstawy bezpiecznej jazdy kamperem
Podstawy bezpiecznej jazdy kamperem
Z powodu pandemii wiele osób obawia się spędzać urlop w dużych ośrodkach wypoczynkowych. W tej sytuacji jednym z możliwych rozwiązań okazuje się kamper.