1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Technika >
  4. BMW zadzwoni po pomoc

BMW zadzwoni po pomoc

Niemiecki producent zamierza uruchomić innowacyjny system, który będzie wspomagał ofiary wypadku samochodowego. Nazywa się on Enhanced BMW Assist Emergency Call i współpracuje on z popularną technologią ConnectedDrive. Jego zadaniem będzie wysyłanie szczegółowych informacji na temat kolizji do służb ratowniczych.

BMW zadzwoni po pomoc

Zwykle uczestnicy wypadku po wydarzeniu znajdują się w dużym szoku uniemożliwiającym bardzo często podejmowanie racjonalnych decyzji oraz zlokalizowanie miejsca wypadku. Niestety każda uciekająca sekunda może zaważyć o czyimś życiu. Urządzenie, które stworzyli inżynierowie BMW reaguje natychmiast po wykryciu, że coś poważnego stało się z samochodem. Wtedy też system kontaktuje się ze specjalnym Call Centre BMW, które identyfikuje samochód. Informacja o położeniu jest natychmiast wysyłana do najbliższych zdarzenia służb ratowniczych.

Za pomocą specjalnych sensorów umieszczonych w kluczowych częściach na zewnątrz i wewnątrz samochodu, wysyłana jest także dokładna informacja o tym jakim uszkodzeniom uległ samochód, co pozwoli ocenić ryzyko zagrożenia życia. Urządzenie potrafi rozpoznać ile osób znajdowało się w środku samochodu podczas wypadku, a także z której strony nastąpiło uderzenie. Badacze opracowali specjalny algorytm, który pozwoli sprawdzić czy samochód przeszedł tzw. dachowanie.

Funkcja powiadamiania o wypadku będzie dostępna we wszystkich modelach BMW, poza nową wersją 7, BMW Z4 oraz BMW X3. Na początek będzie dostępna jedynie w Niemczech, Austrii i we Włoszech.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW silniki BMW DSG

Podobne wiadomości:

BMW iX - premiera elektrycznego SUV-a

BMW iX - premiera elektrycznego SUV-a

Aktualności 2020-11-13

BMW iX to produkcyjna wersja koncepcyjnego SUV-a iNEXT. Elektryczny model na rynek wejdzie w przyszłym roku, ale już teraz wiemy o nim niemal wszystko.

Elektryczne BMW iX testowane pod biegunem

Elektryczne BMW iX testowane pod biegunem

Aktualności 2020-12-16

Komentuj:

~Artur 2008-02-28

W Polsce nie wprowadzą za Boga! 2 miesiące wypisywałem do centrali w Polsce i w Monachium, żeby powiedzieli mi, kiedy będzie polska mapa nawigacji do e60. Dostałem w końcu, że nie wiedzą, ale z pewnością nie przed 2009 rokiem. Samochody dobre, ale niestety dziadowski serwis

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Drugie życie akumulatorów Audi
Drugie życie akumulatorów Audi
Pytanie to nurtuje każdego, kto interesuje się e-mobilnością: Co dzieje się z akumulatorem napędowym, gdy elektryczny pojazd osiągnie kres swojej żywotności?