mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Baterie słoneczne w Toyocie Prius

Baterie słoneczne w Toyocie Prius

Pod koniec roku pojawi się druga generacja Toyoty Prius Plug-in Hybrid. Auto będzie wyposażone w panele słoneczne, które pozwolą ograniczyć zużycie paliwa nawet o 10 procent.

Baterie słoneczne w Toyocie Prius
Panele słoneczne w Toyocie Prius nie będą dostępne w standardzie. Pojawią się na liście wyposażenia opcjonalnego. Takie rozwiązanie pozwoli na ładowanie akumulatorów nawet w czasie postoju. To z kolei przełoży się na zużycie paliwa, które będzie można zmniejszyć nawet o 10 procent korzystając z trybu elektrycznego. Nowy model zbudowano na płycie podłogowej TNGA, która została wykorzystana przy standardowym Priusie, a także crossoverze C-HR.

Oprócz tego ogniwa fotowoltaiczne będą zasilać akcesoria na pokładzie samochodu takie jak system multimedialny, nawigacja, światła czy elektryczne szyby. Podobne rozwiązanie zadebiutuje również w innych modelach zasilanych układem hybrydowym typu plug-in.

Druga generacja Priusa z ładowaniem z gniazdka zadebiutuje na pod koniec tego roku. Samochód będzie umożliwiał przejechanie nawet 50 km na pełnym ładowaniu przy prędkości do 135 km/h. Średnie zużycie paliwa wyniesie 1,4 l/100 km, a emisja CO2 32 g/km.

Toyota Prius z panelami słonecznymi na dachu trafi na początek do Japonii, a chwilę potem do Europy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 120 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota rusza ze sprzedażą części do Supry A70 i A80

Toyota rusza ze sprzedażą części do Supry A70...

Aktualności 2020-02-10

Toyota Prius+ po faceliftingu

auto motor i sport 2016-05-18

Największa wersja hybrydowej Toyoty została zmodernizowana. Nie chodzi jedynie o zmiany kosmetyczne. Samochód otrzymał ulepszoną elektronikę i wydajniejszy układ napędowy.

Komentuj:

~anka 2016-08-28

dla mnie hybrydowy prius jest świetną alternatywą. mam umówioną jazdę próbną w salonie toyoty w piasecznie. zobaczymy czy się zdecyduję ale oszczędność do mnie przemawia :)

~danek 2016-06-27

Co jak co ale Toyota mnie zaskakuje. Nie słayszałem o czymś takim nigdy wczesniej, uważam ze panele solarne to idealne rozwiazanie na podniesienie ekonomii aut. Oby na dobre wpisało się to w szyki motoryzacji.

~MarkTwain 2016-06-22

Panele słoneczne na samochodach to bardzo dobre rozwiązanie. Toyota łącząc hybrydę z systemem fotowoltaicznym zrobiła dobry choć przewidywalny krok. Wzmocnienie auta o baterie słoneczne z pewnością ograniczy i tak już dość niskie spalanie a wszystkie koncerny dążą obecnie do uzyskania jak najlepszych wyników w tej kwestii. Poza tym auto z panelami fotowoltaicznymi jest na pewno bardziej trendy a to też się liczy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Od stycznia 2020 roku rosną kary za brak OC
Od stycznia 2020 roku rosną kary za brak OC
Kary za brak obowiązkowej polisy Odpowiedzialności Cywilnej wzrosną po raz kolejny od 1 stycznia 2020 roku.