mojeauto.pl > motogazeta > Technika > C-MAX dla alergików

C-MAX dla alergików

Ford Focus C-Max pierwszym samochodem na świecie wg niemieckiej organizacji TUV z "wnętrzem wolnym od czynników wywołujących alergię".

C-MAX dla alergików

Niemiecka organizacja certyfikacyjna TÜV Rheinland z siedzibą w Kolonii – mająca uprawnienia do badania i zatwierdzania norm jakości dla produktów przemysłowych – w dniu dzisiejszym przyznała Fordowi Focus C-MAX certyfikat „Wnętrze przetestowane na obecność czynników wywołujących alergie”. To pierwszy w historii przypadek stwierdzenia przez niezależnych specjalistów – poparty stosownym certyfikatem – że wnętrze samochodu zostało wykonane wyłącznie z materiałów i tworzyw o własnościach, dzięki którym ryzyko wywołania reakcji alergicznych zostało ograniczone do możliwie najniższego poziomu.

Przed wydaniem certyfikatu przeprowadzono – ściśle według rygorystycznych norm badawczych TÜV – szereg rozbudowanych testów i prób, dających wyniki możliwe do zweryfikowania metodami naukowymi. W ramach szeroko zakrojonych prób i badań, wykonywanych z inicjatywy Forda, wszystkie materiały użyte do produkcji wnętrza pojazdu badano pod kątem zawartości substancji mogących powodować alergie. Oprócz tego, testom dermatologicznym poddawano wszystkie elementy wykończenia wnętrza mogące mieć dłuższy kontakt ze skórą, takie jak: obicia foteli, wykładziny i dywaniki podłogowe, czy pasy bezpieczeństwa.

Na etapie poszukiwania i wyboru materiałów i tworzyw do produkcji wnętrza Forda Focus C-MAX, Ford konsekwentnie unikał stosowania takich substancji jak lateks czy nikiel, które u niektórych osób mogą wywoływać reakcje alergiczne. Oprócz tego, Ford Focus C-MAX jest wyposażony w bardzo skuteczny filtr przeciwpyłkowy, który także otrzymał stosowny certyfikat TÜV. Filtr ten praktycznie uniemożliwia przeniknięcie do wnętrza pyłków roślinnych, w szczególności tych, które są szczególnie uciążliwe dla osób cierpiących na dolegliwości dróg oddechowych.

Certyfikat TÜV jest także użytecznym wyznacznikiem dla osób, które nie cierpią na choroby uczuleniowe, gdyż istotna część testów TÜV polega na analizowaniu jakości powietrza we wnętrzu pojazdu, między innymi poprzez pomiary stężenia substancji pochodzenia organicznego, takich jak: formaldehyd, fenole, ftalany czy różnego rodzaju rozpuszczalniki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.