mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Całoroczna opona z Dębicy

Całoroczna opona z Dębicy

Firma oponiarska Dębica S.A., polski producent opon wchodzący w skład koncernu Goodyear, wprowadza do sprzedaży nową oponę całoroczną do samochodów osobowych Dębica Navigator 2.

Całoroczna opona z Dębicy

Jakkolwiek najlepsze osiągi zimą zapewniają opony zimowe, latem zaś opony letnie - opony całoroczne stanowią interesujące rozwiązanie dla samochodów, które są rzadko używane i pokonują rocznie mniej kilometrów. Opony Navigator 2 przeznaczone są dla kierowców, którzy - nie chcąc wymieniać opon letnich i zimowych np. ze względów ekonomicznych - szukają kompromisowego rozwiązania. Specjalny skład mieszanki oraz konstrukcja bieżnika i bocznych części opon sprawiają, że zimą opony całoroczne zapewniają lepszą przyczepność, niż opony letnie, natomiast latem nie zużywają się tak szybko jak opony zimowe.

Opony Dębica Navigator 2 cechuje dobra przyczepność na różnych nawierzchniach. Nowa opona sprawdza się na mokrych, śliskich, zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Dodatkowo udoskonalona została odporność na zjawisko aquaplaningu. Oponę tę charakteryzuje również długa żywotność - jest ona o 9 proc. bardziej wytrzymała na zużycie bieżnika od poprzedniego modelu.

W drugiej generacji opon Dębica Navigator, wykorzystano technologię zarezerwowaną dotychczas do produkcji opon z najwyższego segmentu. Bieżnik Navigatora 2 ma konstrukcję klockową. Krawędzie klocków bieżnika, a także liczne ukośne nacięcia zwiększają przyczepność opony w trakcie hamowania w bardzo trudnych warunkach.

Żeby zapewnić przyczepność opony przez cały rok w różnorodnych warunkach pogodowych, bieżnik opony wykonany jest ze specjalnej mieszanki polimerów. Nadaje ona gumie elastyczność konieczną do bezpiecznej jazdy w niskich temperaturach. Jednocześnie jest twardsza, niż w przypadku opon zimowych, co sprawia, że bieżnik nie ulega szybkiemu ścieraniu latem. Dzięki zaokrąglonym krawędziom klocków oraz wzorze bieżnika w kształcie litery "S", nowy model oferuje też mniejszy poziom hałasu, co bezpośrednio wpływa na komfort jazdy.

Dębica Navigator 2 oferowana jest w 11 rozmiarach (od 155/70 R13 do 195/65 R15) dostosowanych do potrzeb polskich klientów. Najpopularniejszym w naszym kraju jest rozmiar 175/65R14, który występuje m.in. w takich samochodach, jak: Toyota Yaris, Peugeot 206, Renault Thalia, Renault Clio, Opel Corsa, czy Ford Fiesta. Inny bardzo popularny rozmiar to 195/65R15 stosowany np. w Renault Megane, Skoda Octavia, VW Golf, Toyota Corolla czy VW Passat.

Tematy w artykule: opony opony Debica

Podobne wiadomości:

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.