1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Technika >
  4. Co ma korek do wypadku?

Co ma korek do wypadku?

Firma YouGov  przeprowadziła na zlecenie firmy TomTom badanie wśród 8000 europejskich kierowców.  Wykazało ono, że często są oni narażeni na wypadki związane z korkami. Ponad jedna trzecia respondentów przyznała, że miała wypadek, ponieważ nie zdążyli wyhamować przed korkiem, który utworzył się niespodziewanie na drodze.

Co ma korek do wypadku?

Według oficjalnych danych Komendy Głównej Policji  w 2012 roku doszło do 37 046 wypadków drogowych i zgłoszono 339 581 kolizji drogowych. Najwięcej zdarzeń jest w godzinach 14.00 – 19.00, czyli w okresie popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Najczęstszą przyczyną wypadków w Polsce jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, ale co ciekawe na prostych odcinkach dróg jednym z częstszych powodów jest również niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

64% europejskich kierowców zdaje sobie sprawę, że by zdążyć wyhamować powinni trzymać odpowiedni dystans od poprzedzającego pojazdu. Przy czym tylko 28% respondentów wie, jaka jest droga hamowania przy prędkości 100km/h lub 60 m/h w odpowiednich krajach. Większość badanych znacząco zaniżało tę odległość, co może zwiększyć ryzyko wypadku.

Wszystkie nowe nawigacje TomTom GO 400, GO 500, 5000 i GO 600, 6000 są wyposażone w TomTom Traffic mają również funkcjonalność ostrzegania przed „niespodziewanymi korkami”.

“Badanie pokazało nam, że technologia TomTom Traffic może mieć dodatkowe zastosowanie” – tłumaczy Corinne Vigreux, Managing Director, TomTom Consumer. – „Ostrzeganie przed >>niespodziewanymi korkami<< pozwoli kierowcom ocenić odległość od nagłego zatrzymania ruchu, dostosować prędkość do sytuacji na drodze, a tym samym podniesie bezpieczeństwo jazdy”.

 

Tematy w artykule: nawigacja korki

Podobne wiadomości:

Znamy jeszcze jedną przyczynę korków

Znamy jeszcze jedną przyczynę korków

Polskie drogi 2015-08-21

Wyposażenie nowoczesnych aut z długą historią

Wyposażenie nowoczesnych aut z długą historią

Aktualności 2019-08-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Niebezpieczne owoce przy drodze
Niebezpieczne owoce przy drodze
Stałym obrazkiem przy drogach krajowych latem są sprzedawcy jagód i grzybów. Postawienie stoiska przy ruchliwej drodze to duże zagrożenie – i dla nich, i dla kierowców.