mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Continental opracował nowy wyświetlacz HUD

Continental opracował nowy wyświetlacz HUD

Firma Continental kojarzona dotąd głównie z produkcji ogumienia rozpoczyna seryjną produkcję wyświetlaczy typu HUD przeznaczonych dla samochodów ze stromo nachyloną przednią szybą. Rozwiązanie trafi do nowych modeli Mazdy.

Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Wyświetlacz HUD typu combiner stworzony przez firmę Continental to niewielki ekran wykonany z transparentnego tworzywa sztucznego, umieszczony pomiędzy kierownicą a przednią szybą. Nowe rozwiązanie nie zajmuje dużo miejsca w kabinie pojazdu, a na dodatek jest umieszczone idealnie na linii wzroku kierowcy. Inżynierowie zadbali, żeby informacje wyświetlane w kontrastowym kolorze nie zlewały się z tłem i były widoczne o każdej porze dnia i nocy.

Dzięki nowemu systemowi kierowca nie będzie musiał odrywać wzroku od drogi, a spoglądając przed siebie uzyska wszystkie kluczowe informacje dotyczące bezpieczeństwa jazdy. System HUD wyświetla m.in. aktualną prędkość, ograniczenia prędkości, a także wskazania nawigacji. 

Inżynierom udało się zaprojektować rozwiązanie, które zajmuje o połowę mniej miejsca niż tradycyjny wyświetlacz HUD. Dlatego na początek zadebiutuje w samochodach z mocno nachyloną przednią szybą – Mazda 2 (Demio) i CX-3. 

Do tej pory rozwiązania typu HUD były dostępne w samochodach klasy średniej i wyższej. Rozwiązanie Continentala sprawi, że pojawią się również w modelach kompaktowych i sportowych.

Tematy w artykule: Continental

Podobne wiadomości:

Continental: nadchodzi czas opon uniwersalnych

Continental: nadchodzi czas opon...

Aktualności 2010-06-14

Bezgłośnikowy system car audio Continental

auto motor i sport 2017-07-25

Continental to znany producent opon. Firma opracowała tymczasem... bezgłośnikowy system audio do samochodu. Jak to działa?

Komentuj:

Roach 2017-06-22

Moim zdaniem zbędny bajer. Od lat jeździ się patrząc na liczniki i dane na nich zawarte. Dodatkowo przecież nie po to produkują tak wielkie ekrany stacji radiowych, żeby wszystko przenosić na HUD.

~cinek 2017-06-21

Jak dla mnie mało czytelny jest ten wyświetlacz. Ciekawe czy cokolwiek widać jak pod słońce się jedzie. W moim grandzie picasso mam 2 wyświetlacze 7” a rozdzielczość jak w smartphonie więc wszystko widać jak na dłoni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

TARGI FRANKFURT TARGI FRANKFURT