mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Cyfrowe radio samochodowe

Cyfrowe radio samochodowe

W lipcu na polskim rynku pojawiło się nowe cyfrowe radio Woodstock DAB 54 Blaupunkta. Za pośrednictwem portu Bluetooth urządzenie oferuje serwisy na PDA.

Fot.: BlaupunktNowy Woodstock jest przeznaczony zarówno do odbioru radia cyfrowego, jak i analogowego na falach UKF, ŚR i DŁ. Wysoką jakość odbioru w przypadku zakresu UKF gwarantuje tuner DigiCeiver. System RDS umożliwia przełączanie się radioodbiornika na najlepszą aktualnie częstotliwość. Wyjście TMC w połączeniu z systemem nawigacyjnym umożliwia dynamiczną nawigację i obliczanie alternatywnych tras przejazdu. Oprócz cyfrowego radia urządzenie obsługuje także płyty CD, nagrania w formacie MP3 oraz dane zapisane na kartach CD i MMC. Dodatkowo umożliwia nagrywanie programów nadawanych w standardzie cyfrowym. Radio można zamontować w znormalizowanej wnęce wszystkich typów pojazdów.

Nowość stanowi funkcja Reminder. Zdarza się, że kiedy słyszymy w radiu ulubione nagranie lub interesującą nas audycję, jest już za późno, aby nacisnąć przycisk nagrywania. Dzięki zaawansowanej technice oraz zintegrowanej pamięci danych po naciśnięciu przycisku nagrywania nagranych zostaje także poprzednich 30 sekund audycji lub utworu. Jest to możliwe dzięki technologii cyfrowej.

Radioodtwarzacz posiada moc maksymalną 4 x 50 W, 4-kanałowe wyjście na wzmacniacz oraz w pełni parametryczny 5-pasmowy korektor, dzięki któremu można dopasować brzmienie do właściwości akustycznych pojazdu. Wyświetlacz VarioColour z ponad 4000 odcieniami umożliwia dopasowanie wyglądu radioodtwarzacza do podświetlenia kokpitu w każdym samochodzie.

Cyfrowy system radiofonii naziemnej DAB (Digital Audio Broadcasting) jest technologią oferującą parametry odbioru o znacznie wyższej jakości niż stosowane do tej pory metody transmisji fal radiowych. System ten jest odporny na zakłócenia powstające na skutek odbioru wielotorowego oraz na wahania natężenia pola, co jest szczególnie istotne w przypadku odbioru radia w samochodach. Od ubiegłego roku Polskie Radio nadaje w systemie DAB takie stacje, jak PR Jedynka, PR Dwójka, PR Trójka, PR Radio Bis oraz Radio dla Ciebie. Na razie audycje nadawane w systemie DAB można odbierać w Warszawie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.