mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Cyfrowe radio samochodowe

Cyfrowe radio samochodowe

W październiku na rynku polskim pojawił się radioodtwarzacz samochodowy Woodstock DAB 53 do odbioru cyfrowego radia.

Cyfrowe radio samochodowe

Woodstock DAB 53 jest w pełni cyfrowym radioodbiornikiem samochodowym, który można zamontować w znormalizowanej wnęce wszystkich typów pojazdów. Radio jest przystosowane do cyfrowego przetwarzania wszystkich sygnałów audio systemu transmisji DAB, a także do odbioru fal ultrakrótkich (UKF), średnich i długich, zaś system RDS zapewnia szybkie przełączanie na aktualnie najlepiej odbieraną częstotliwość.
Atutem nowego radioodtwarzacza CD Woodstock DAB 53 jest nowo opracowana funkcja pozwalająca nagrywać programy nadawane w systemie DAB podczas jazdy samochodem i ponownie je odtwarzać. Nośnikiem umożliwiającym zapis jest karta MMC/SD (Multimedia Card), która umożliwia odtwarzanie utworów muzycznych zapisanych w formacie MP3. Dzięki temu możliwe jest odtworzenie 12 godzin muzyki z jednej płyty CD-ROM. Radio Woodstock DAB 53 umożliwia podłączenie zestawu głośnomówiącego do telefonu komórkowego oraz sterowanie opcjonalną zmieniarką płyt CD.
Wygląd nowego radia Woodstock utrzymany jest w stylu rodziny produktów FunLine firmy Blaupunkt. Za naciśnięciem przycisku przedni panel uchyla się w dół udostępniając napęd CD i gniazdo karty MMC. Panel obsługowy jest całkowicie zdejmowany, co stanowi skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą.
Cyfrowy system radiofonii naziemnej DAB (Digital Audio Broadcasting) jest technologią oferującą parametry odbioru o znacznie wyższej jakości niż stosowane do tej pory metody transmisji fal radiowych. Cyfrowe radio dostępne jest obecne prawie na całym obszarze Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii. W pozostałych krajach Europy trwają intensywne prace nad rozbudową sieci nadajników. Od niedawna Polskie Radio nadaje w systemie DAB w zakresie 10B takie stacje, jak PR Jedynka, PR Dwójka, PR Trójka, PR Radio Bis oraz Radio dla Ciebie. Na razie audycje nadawane w systemie DAB można odbierać w Warszawie.
Sugerowana cena detaliczna brutto (stan: październik 2003): 2999 zł

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.