mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Giganci światła na szosę

Giganci światła na szosę

Na IAA Samochody Użytkowe we Frankfurcie 2004 Hella zaprezentuje nowe reflektory dodatkowe – nowy, modułowy system okablowania przyczepy bez skrzynki dystrybucyjnej.

Hella przedstawi na IAA Samochody Użytkowe we Frankfurcie 2004 (23-30 września) m.in. innowacyjne reflektory główne do samochodów użytkowych i terenowych, a także nowe systemy okablowania i oświetlenia do 24-woltowych przyczep. Zaprezentowany zostanie także nowy, modułowy koncept reflektorów do autobusów i autokarów.

W palecie reflektorów dodatkowych między innymi produktami Hella pokaże trzy nowe wersje znanej i cenionej lampy dodatkowej Rally 3000 do użytku profesjonalnego. Gładka szyba sprawia, że Rallye 3000 Clear-Glass jest jeszcze lepsza od poprzedniego modelu z wzorami optycznymi na szybie. Ponadto Rallye 3000 CELIS oferuje dodatkową optyczną znakomitość: pierścieniowe światło pozycyjne wykonane w technice światłowodowej CELIS. Białe światło tego pierścienia wytwarzane jest przez najjaśniejszą obecnie na rynku diodę LED.

Rallye 3000 Compact zachowuje wszystkie najlepsze cechy jakościowe wielkiego reflektora Rally 3000, ale jej kompaktowe wymiary sprawiają, że jest idealna do wykorzystywania w autach terenowych i ciężarowych. Wszystkie trzy wersje Rally 3000 mają wodoszczelne obudowy o zoptymalizowanej masie z wyjątkowo trwałego tworzywa sztucznego, a nowy odbłyśnik High-Boost wykonany w technice Free-Form zapewnia jednorodne i optymalne oświetlenie drogi dzięki najnowszym rozwiązaniom komputerowym.

Największa z dodatkowych lamp Helli, Luminator, otrzymał także nowe cechy: podobnie jak w linii Rally 3000, także i te profesjonalne lampy do zadań specjalnych oparto na najnowocześniejszych technikach i technologiach – gładkoszybowej optyce i nowym odbłyśniku High-Boost w optymalizowanej komputerowo technice Free-Form. Paletę Luminatora uzupełniono o wersję zminiaturyzowaną, Luminator Compact. Także tu znajdziemy gładką szybę i obudowę z odlewu cynkowego, która się sprawdziła w rodzinie Luminator.

Wszystkie dodatkowe lampy Helli, zarówno przeciwmgłowe, jak i dalekosiężne, posiadają homologację ECE, ale w rozszerzonej palecie dostępne są także wersje z homologacją SAE na rynek USA. W dziedzinie przyczep Hella prezentuje nowy system, który czyni niepotrzebnymi skrzynki rozdzielaczowe: nowy, modularny system oświetlenia i okablowania "EasyCon", zaprojektowany jako układ bez skrzynki rozdzielaczowej specjalnie do 24-woltowych przyczep. System ten zaspokaja dosłownie wszystkie wyobrażalne potrzeby związane z zastosowaniem oświetlenia i okablowania w 24-woltowej przyczepie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.