mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Golf z Blaupunktem

Golf z Blaupunktem

Blaupunkt dostarcza do nowego Volkswagena Golfa radioodtwarzacz samochodowy. Podwójny tuner TwinCeiver, w jaki zostało wyposażone radio, wpływa na poprawę jakości odbioru fal radiowych w samochodzie.

Golf z Blaupunktem

fot.: Bosch

Procedura DDA odpowiada w praktyce efektowi, jaki daje zastosowanie bardzo szybkiej, samonaprowadzającej się anteny kierunkowej. TwinCeiver w sposób ciągły analizuje przetworzone cyfrowo sygnały z dwóch anten i łączy je w jeden pozbawiony zakłóceń sygnał. Dzięki temu radioodtwarzacz Blaupunkt montowany w nowym Golfie może niemal całkowicie wyeliminować zakłócenia spowodowane odbiorem wielotorowym, a także odbierać sygnały z nadajników znajdujących się w dużej odległości.

W przypadku bezproblemowego odbioru silnych nadajników drugi tuner może pracować w tle jako odbiornik RDS (Radio Data System). Przejmuje on wówczas analizę częstotliwości alternatywnych, zidentyfikowanych przez RDS i rejestruje wszystkie aktualnie odbierane nadajniki. Zmiana funkcji odbiornika pozwala w optymalny sposób wykorzystać potencjał tunera i anten, przyczyniając się do znacznej poprawy jakości odbioru radia w samochodzie.

Firma Bosch, do której należy marka Blaupunkt, dostarcza do nowego Golfa, oprócz radioodtwarzacza, także systemy wtrysku bezpośredniego do silników benzynowych i wysokoprężnych. Pozostałe elementy wyposażenia to m.in. systemy wtryskowe i czujniki do silników benzynowych z wtryskiem pośrednim, sterowniki pokładowe, świece żarowe do silników wysokoprężnych, rozruszniki, generatory, korektory siły hamowania oraz opcjonalnie system Parkpilot.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.