mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Google w BMW

Google w BMW

BMW poinformowało o dodaniu nowej funkcjonalności do nawigacji samochodowej montowanej w modelach bawarskiej marki. Otóż po raz pierwszy system został na stale sprzężony z mobilnym Internetem i internetową przeglądarką, dzięki którym będzie można dużo szybciej wyszukiwać interesujące nas lokalizacje.

Google w BMW

Zasada działania systemu jest w gruncie rzeczy bardzo prosta i intuicyjna. Za pomocą wyszukiwarki dostępnej razem z nawigacją wyszukujemy w internecie dowolnego obiektu czy miejsca. Gdy w końcu uda nam się osiągnąć satysfakcjonujące nas informacje na temat miejsca gdzie chcemy dotrzeć,  za pomocą jednego kliknięcia będziemy mogli przetransferować wszystkie dane do mapy samochodowej. Urządzenie w mgnieniu oka rozpozna adres, zapisze numer telefonu oraz obliczy jak dojechać do punktu docelowego.

Wyszukiwanie lokalne w samochodzie jest efektem rozwoju technologii, która miała na celu połączyć samochód z internetem. Do tej pory możliwe było przesyłanie do czasu do czasu informacji do nawigacji ze stron Google Maps. Nowa funkcjonalność umożliwia utrzymywanie stałego dostępu do internetu za pomocą samochodu.

 Jest to kolejny moduł systemu "ConnectedDrive" stworzonego przez BMW, a w skład którego wchodzą systemy serwisowania, informacji oraz assistance obsługiwanych przy pomocy globalnej sieci. Niestety, funkcja nawigowania przy pomocy Google będzie na razie dostępna tylko dla klientów z Niemiec.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW

Podobne wiadomości:

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje...

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~dach 2007-09-04

Moti to dobrze podsumował.

~Moti 2007-09-04

Biadolicie....Polska to bidota z nędzą, dzieki postkomunistom (po i sld), jak Polska się wzbogaci za XXXX lat, to będzie się sprzedawać więcej luksusowych aut. Będzie wiecej serwisów BMW, wiecej map i innych bajerów do BMW. Narazie jesteśmy na to za biedni.

~cholera 2007-09-04

Ja lubie i BMW i Google, ten samochód jest dla mnie :]

~Ojrowski Przemek 2007-09-04

Ja najbardziej narzekam na serwis AUDI, dokładnie tak samo jest z Audi, jak pisz Artur. Mam też Opla i Forda i nie ma takiego problemu z serwisem.

~Artur 2007-09-03

Pierdu pierdu A polskiej mapy nawigacji do tej pory nie ma! BMW olewa polskich klientów! W całej Polsce jest tyle serwisów co w samym Berlinie. Nie mówiąc o ludziach, którzy w nich pracują. BMW-Olszowiec Poznań - szczerze odradzam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.