mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Hella na salonie Motor Show Essen 2004

Hella na salonie Motor Show Essen 2004

Na stoisku Hella głównymi atrakcjami będą dwa nowe modele akcesoryjnych reflektorów głównych do Golfa IV oraz pierwsze 'podwodne' dodatkowe lampy główne dla off-roaderów.

Hella na salonie Motor Show Essen 2004

Na tegorocznym salonie Essen Motor Show (26.11 – 5.12.) Hella zaprezentuje dwie nowe lampy główne do Golfa IV, jedną w technologii CELIS z pierścieniami świetlnymi, drugą gładkoszybową, o najnowocześniejszym designie. Ponadto firma pokaże pierwszą na świecie dodatkową lampę główną do pojazdów off-roadowych wodoszczelną do głębokości 1 m. Inne wyróżniające się produkty to tylna lampa zespolona do BMW serii 5 (E60) w nowej stylistyce o brylantowosrebrnej barwie z diademowymi żarówkami, a także dostosowane specjalnie do Golfa V światła dzienne.

To, co od dawna było dostępne do Golfa III, stało się w końcu osiągalne do Golfa IV: ekskluzywne akcesoryjne lampy główne z imponującymi pierścieniowymi światłami pozycyjnymy w technologii CELIS. Oznacza to, że już drugi samochód z Wolfsburga może zostać stuningowany za pomocą światłowodowej stylistyki.

Najpotężniejsze wśród dostępnych dziś diod LED zasilają w światło światłowodowe pierścienie. W połączeniu z gładkoszybową obudową i wykończeniem na wysoki połysk zapewniają samochodowi wygląd nie do pomylenia zarówno w dzień, jak i w nocy. Ponadto Hella opracowała akcesoryjną lampę zamienną o najnowocześniejszej stylistyce specjalnie do Golfa IV. Jedną z optycznych innowacji jest kierunkowskaz w dolnej części lampy, co inspirował design najnowszego modelu, ale i kwestia lepszego efektu sygnalizacyjnego.

Dodatkowy reflektor dalekosiężny HydroLux 1000 FF został zaprojektowany w Australii specjalnie dla potrzeb pojazdów off-roadowych i ratowniczych. Lampa ta umożliwia użytkowanie pojazdów w najgorszych możliwych warunkach, a także wielokrotne pokonywanie przeszkód wodnych z zanurzaniem lamp nawet do 1 metra pod powierzchnię wody bez szkody dla systemu oświetleniowego. Nowej lampy HydroLux 1000 FF nie uszkodzą ani woda, ani kurz, ani błoto dzięki wykonanej z najwyższą precyzją obudowie z odlewu oraz opatentowanemu przez Hellę systemu izobarycznych komór.

W nowej, najwyższej jakości designerskiej tylnej lampie zespolonej Helli do BMW serii 5 po raz pierwszy w Europie wykorzystano żarówki diademowe do realizacji tylnego światła pozycyjnego, światła stopu, tylnego światła przeciwmgłowego, a także kierunkowskazu. Lampa ta pozwala na uzyskanie przez posiadaczy BMW 5 wyjątkowo wyrafinowanego, ekskluzywnego i indywidualnego wyglądu tylnej części auta. Diademowe żarówki zastępują stosowane przedtem filtry barwiące (czerwony i żółty). Są pokryte specjalnymi interferencyjnymi płaszczami i wytwarzają światło o wymaganym kolorze.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.