1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Technika >
  4. Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Europejska wersja odświeżonej Hondy Civic będzie dostępna od marca 2018 roku z nowym silnikiem wysokoprężnym i-DTEC. Znamy już szczegóły techniczne i osiągi tej jednostki.

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla
Nowy silnik i-DTEC o pojemności 1,6 litra jest jedną z pierwszych konstrukcji na świecie przebadanych pod kątem zużycia paliwa i emisji spalin, zgodnie z nową procedurą testową dla lekkich pojazdów – Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procure (WLTP). Nowe regulacje zaczną obowiązywać już od września 2017 roku.

Dość mocno różni się od cyklu pomiarowego NEDC, który był oparty na teoretycznym profilu jazdy samochodem. W przypadku WLTP mamy do czynienia z danymi, które zebrano na całym świecie w oparciu o rzeczywiste przebiegi samochodów. Nowy cykl pozwoli uzyskać wyniki bliższe do tych, które osiągają kierowcy w czasie eksploatacji swoich samochodów.

W konstrukcji silnika i-DTEC wprowadzono kilka poprawek. Zmieniono też układ wydechowy, aby poprawić osiągi w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych. Średnie zużycie paliwa podawane przez producenta to 3,7 l/100 km. Emisja CO2 jest obniżona do 99 g/km. Inżynierowie obniżyli tarcia przy ruchu tłoków w cylindrach wykonanych ze stali chromowo-molibdenowej, natomiast honowane gładzie cylindrowe „super plateau” umożliwiają płynny ruch tłoków.

Jednostka o pojemności skokowej 1597 cm3 jest wspomagana przez turbosprężarkę i korzysta z zaawansowanego systemu wtrysku od Boscha. Zastosowano też niskociśnieniowy system EGR, wysokoprzepływowe kanały dolotowe w głowicy silnika, a do tego smukły i wytrzymały wał korbowy. Blok silnika wykonano z aluminium, a konstrukcję dodatkowo użebrowano w celu podniesienia sztywności. Przy okazji inżynierowie zmniejszyli poziom hałasu i drgań podczas pracy jednostki.

Nowy silnik wysokoprężny rozwija 120 KM maksymalnej mocy przy 4000 obr/min i osiąga maksymalny moment obrotowy 300 Nm przy 2000 obr/min. Takie parametry zapewniają przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 10,4 sekundy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 93 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Civic Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Civic

Podobne wiadomości:

Honda NSX po face liftingu

Honda NSX po face liftingu

Aktualności 2018-09-12

Najpopularniejsze hybrydowe SUV-y w Polsce

Najpopularniejsze hybrydowe SUV-y w Polsce

Aktualności 2019-08-01

Komentuj:

~Maras 2018-01-19

Niezwykle elegancka ta onda. idealny model do tego, aby zastosować folie samochodowe. Zastanawialiście się, jak mogłaby ta Honda wyglądać po car wrappingu? Jakby np. nałożyć folie Grafiwrap. Nabrałaby jeszcze większego pazura :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen T-Roc w odświeżonej wersji
Volkswagen T-Roc w odświeżonej wersji
Volkswagen T-Roc zyskał odświeżoną stylistykę i innowacje technologiczne, jak nowy system multimedialny, system Travel Assist i matrycowe reflektory LED IQ.Light.