1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Technika >
  4. Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.

Honda pracuje nad hybrydą
Honda próbuje skrywać projekt w tajemnicy przed światem, ale pierwsze szczegóły zaczynają wychodzić na światło dzienne. Nowy samochód hybrydowy japońskiej marki wykorzysta rozwiązania zastosowane w modelu Accord Hybrid.

Premierę nowego auta zaplanowano na przyszły rok. Samochód będzie montowany w amerykańskich zakładach należących do japońskiego koncernu, które będą specjalizować się w produkcji pojazdów z napędem hybrydowym i elektrycznym. Długofalowa strategia japońskiej firmy zakłada produkcję samochodów nieemitujących szkodliwych substancji do atmosfery.

W tej chwili klienci mieszkający na terenie stanu Kalifornia mogą kupić model Clarity napędzany wodorem. Auto jest finansowane przez leasing kosztujący miesięcznie 369 dolarów, przy uwzględnieniu pierwszej wpłaty wynoszącej 2499 dolarów. Umowa najmu trwa 36 miesięcy, a w ramach kontraktu można przejechać 20 tys. mil rocznie i zatankować wodór o równowartości 15 tys. dolarów. Ze względu na ograniczoną infrastrukturę wodorową samochód jest dostępny wyłącznie dla mieszkańców tego rejonu. Honda zapowiada, ze w następnych latach popracuje nad rozwojem sieci.

Kilka tygodni temu sześć egzemplarzy wodorowego modelu Clarity trafiło na rynek. Na razie tylko w celach demonstracyjnych. Auta będą użytkowane w Londynie i Kopenhadze w ramach programu Hydrogen for Innovative Vehicles (HyFIVE)
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda napęd hybrydowy hybryda

Podobne wiadomości:

Najbardziej niezawodne hybrydy

Najbardziej niezawodne hybrydy

Aktualności 2020-06-05

Toyota Prius plug-in - 5 najciekawszych...

auto motor i sport 2017-02-20

Do gamy hybrydowych Toyoty dołączył właśnie nowy Prius Plug-in, który ma nową konstrukcję i wyróżnia się stylistyką. A do tego samochód teraz w trybie elektrycznym może osiągać prędkość maksymalną 135 km/h.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 Targa – trzeci do kompletu
Porsche 911 Targa – trzeci do kompletu
Porsche 911 Targa dołącza do modeli w nadwoziu Coupe oraz Cabriolet w sam raz przed zbliżającym się okresem letnim. Znamy już ceny Targi.

VW ID VW ID