mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Już 14 modeli ze światłami zakrętowymi Hella

Już 14 modeli ze światłami zakrętowymi Hella

W tym roku cztery kolejne modele różnych marek, Range Rover, VW Golf Plus, Peugeot 407 Coupe oraz Mercedes M-klasy, zostaną wyposażone w systemy świetlne doświetlające zakręty firmy Hella.

Już 14 modeli ze światłami zakrętowymi Hella

System dynamicznego oświetlenia zakrętowego działa na zasadzie odchylenia się w bok całego modułu ksenonowego w zależności od promienia skrętu. Dzięki temu przestrzeń oświetlana podczas jazdy po zakręcie zwiększa się nawet dwukrotnie. Kierowca ma wystarczająco dużo czasu, aby dostosować prędkość do typu zakrętu i odpowiednio się zachować. Technologia dynamicznego doświetlania zakrętów działa zarówno w światłach mijania, jak i drogowych, dodatkowo dostosowując się do prędkości jazdy. Przy mniejszych prędkościach moduł świetlny wychyla się w ułamkach sekundy po skręcie kierownicy, przy większych - system czeka trochę dłużej i działa w zależności od reakcji kierowcy.

Dodatkowo nowe oświetlenie dostosowuje się automatycznie także do poziomu świecenia, tak by nie oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Organizatorzy plebiscytu Car of the Year opublikowali już listę siedmiu modeli, które przeszły do finału tegorocznej edycji.