mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Lepszy widok - większe bezpieczeństwo

Lepszy widok - większe bezpieczeństwo

Firma BMW oferuje specjalne wyposażenie, które ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w trudnych warunkach pogodowych, jakie panują na drogach w okresie jesienno-zimowym.

Lepszy widok - większe bezpieczeństwo

W ofercie firmy znajdują się m.in. światła z funkcją skrętu, światła ksenonowe i bi-ksenonowe, które jako wyposażenie dodatkowe mogą być zainstalowane nawet w starszych modelach. Ponadto firma oferuje w celu zwiększenia bezpieczeństwa, ale i komfortu jazdy, przednią i tylną kamerę.

Światła z funkcją skrętu zapewniają dodatkowe oświetlenie powierzchni przed i obok pojazdu. Szczególnie przydatne podczas jazdy w ciemnościach przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa. Światła takie mają tak zamontowane dodatkowe reflektory, że podczas skręcania oraz jazdy po łuku oświetlana jest dużo większa powierzchnia (nawet o 80 proc.) niż przez tradycyjne światła. System ten uwzględnia takie cechy jak kąt skrętu oraz szybkość samochodu.

Światła bi-ksenonowe mają zwiększyć jakość oświetlenia drogi. Reflektory bi-ksenonowe wyróżniają się równomiernym oraz intensywnym oświetleniem, z kolorem światła podobnym do koloru światła dziennego. Teraz także istnieje możliwość, aby obok dotychczasowych ksenonowych świateł mijania, zamontować ksenonowe światła długie.

BMW oferuje też dodatkowe ksenonowe światła do wszystkich modeli serii 3 oraz starszych wersji serii 5. Reflektory te mogą być zamontowane w miejsce na światła przeciwmgielne. Światła ksenonowe, których kolor podobny jest do światła dziennego, są dwukrotnie mocniejsze od standardowych świateł halogenowych, zwiększają kontrast oraz polepszają pole widzenia. Przy tym są mniej męczące dla wzroku kierowców, zmniejszają o dwie trzecie zużycie prądu oraz ich żywotność jest dużo większa.

Obok zwiększonego bezpieczeństwa, BMW również wprowadza wyposażenie zwiększające komfort jazdy. Obie te funkcje spełniać ma tylna kamera. Dostarcza ona kierowcy dużo lepszy widok z tyłu swojego pojazdu. Malutka kamera zamontowana jest w klapie bagażnika. W momencie włączenia wstecznego biegu na monitorze wewnątrz pojazdu widoczny jest obraz z kamery. Warunkiem zamontowania tylnej kamery jest posiadanie w wyposażeniu monitora pokładowego.

Przednia kamera z kolei dostarcza kierowcy szeroki obraz ulicy oraz ruchu przed pojazdem. Co ważne, kamera swym zasięgiem obejmie także obszar po obu stronach pojazdu, co ułatwia przejazd przez skrzyżowania. Kamera mieści się poniżej logo marki.

Komfort podczas jazdy dostarczyć powinien system DVD z umieszczonym pod dachem 7-calowym monitorem. Obsługa całości jest za pomocą pilota, w komplecie znajdują się też bezprzewodowe słuchawki.

Box bagażowy jest idealnym rozwiązaniem zwiększającym pojemność bagażową. Dostępne są boxy o pojemności 320 oraz 450 litrów oraz w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.