mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Malibu z systemem kierowniczym E-STEER od Delphi

Malibu z systemem kierowniczym E-STEER od Delphi

E-STEER firmy Delphi debiutuje w Ameryce Północnej w Chevrolecie Malibu

Na targach w Detroit zaprezentowano Chevroleta Malibu model roku 2004. Samochód ten będzie pierwszym autem w Ameryce Północnej wyposażonym w elektryczny system kierowniczy E-STEER. E-STEER to system kierowania pojazdem, który oferuje wspomaganie przy niskich prędkościach oraz utrzymuje odpowiednią reakcję kierownicy przy wyższych prędkościach. Jest to nowe, prostsze i bardziej wydajne rozwiązanie, które w porównaniu z tradycyjnymi systemami zmniejsza zużycie paliwa o ok. 4%.

Delphi rozpocznie produkcję systemu E-STEER w USA w czerwcu 2003, w zmodernizowanej fabryce zlokalizowanej w Buena Vista w stanie Michigan.

Tradycyjne hydrauliczne systemy wspomagania kierownicy nieustannie pobierają moc z silnika. Przekładnia pasowa napędza mechaniczną pompę wytwarzającą ciśnienie i popychającą płyn hydrauliczny do zestawu zaworów układu kierowniczego. Zawór następnie przekazuje ciśnienie na jedną ze stron tłoka przekładni kierownicy, co daje wspomaganie jej ruchu.

- Opracowany przez Delphi system E-STEER, to nowy krok naprzód w systemach kierowania wprowadzający do nich prostotę, wydajność i dbałość o środowisko naturalne – powiedział Robert J. Remenar, prezes działu Delphi Steering Systems. – Nie ma już pompy, przewodów elastycznych, płynów hydraulicznych, koła pasowego ani paska klinowego. System jest w rzeczywistości zupełnie niezależny od silnika i może działać nawet, gdy silnik jest wyłączony. Po sukcesie, jaki technologia ta odniosła w Europie, czas zastosować ją w USA. Dzięki wprowadzeniu tej zaawansowanej technologii na krajowy rynek, Chevrolet umacnia swoją czołową pozycję w segmencie pojazdów średniej wielkości.

System elektrycznego wspomagania kierownicy E-STEER firmy Delphi zdobył w 1999 roku nagrodę motoryzacyjną PACE przyznawaną przez News/Ernst & Young Award. Delphi wyprodukowało do tej pory ponad 2 miliony sztuk układów E-STEER.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.