mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nawigacja z rozrywką

Nawigacja z rozrywką

Clarion przedstawia najnowsze multimedialne centrum rozrywki samochodowej - NX509E. Model w rozmiarze 2-DIN, łączy w sobie odtwarzacz DVD, 7-calowy ekran z dotykowym sterowaniem oraz wbudowaną nawigacją GPS.

Nawigacja z rozrywką
NX509E scala multimedialną wiedzę i doświadczenie firmy Clarion. Od nawigacji samochodowej po dwustrefową rozrywkę audio wideo, obsługiwany jest za pomocą nowego intuicyjnego interfejsu użytkownika. Ilość stałych przycisków jest ograniczona do trzech, co przyczynia się do estetycznego wyglądu tego modelu.

Moduł nawigacyjny działa na bazie znanego z przenośnych urządzeń Clarion oprogramowania iGO8.3 i łączy w sobie bogatą bazą danych mapowych i punktów POI dla 44 europejskich krajów.

Dostępne są także wszystkie najnowsze funkcje jak „Text to Speach” – wypowiadanie nazw ulic wyświetlanych na ekranie, również w języku polskim (np.: „za 150 metrów skręć w lewo w ulicę Marszałkowską…”) czy wyświetlanie znaków drogowych przy rozjazdach na autostradach. Dane mapowe zawierają realistyczne widoki 3D - budynki, punkty orientacyjne oraz ukształtowanie terenu w całej Europie.

Wszystkie komunikaty nawigacyjne są automatycznie wyświetlane i wypowiadane dokładnie wtedy, kiedy potrzebujesz. Aktualizacji map czy wprowadzenia danych o fotoradarach w łatwy sposób można dokonać za pomocą karty SD i dedykowanego do jej obsługi slotu za ekranem urządzenia.

Sekcja audio wyposażona jest w funkcję BBE-MP, dzięki której przywracane są szczegóły i niuanse dźwięku utracone podczas kompresji do formatów MP3 czy WMA. O wysoką jakość odtwarzania muzyki dba 24-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy, umożliwiający uzyskanie  najwyższej rozdzielczości i czystości dźwięku.

NX509E oferuje też funkcję dwustrefowej rozrywki. Technologia ta umożliwia stworzenie w samochodzie dwóch oddzielnych stref, dzięki czemu pasażerowie na tylnych siedzeniach mogą oglądać film DVD, DivX lub wideo z iPod’a czy iPhone’a na zamontowanych monitorach sufitowych lub w zagłówkach, podczas gdy osoby na przednich siedzeniach słuchają ulubionej stacji radiowej lub muzyki z pamięci USB i korzystają z nawigacji.

Sugerowana cena detaliczna (brutto): 4.444 PLN (cena promocyjna!)
Tematy w artykule: nawigacja Clarion NX509E

Podobne wiadomości:

Mio Moov S760 – 7 cali rozrywki

auto motor i sport 0000-00-00

Co ma korek do wypadku?

Co ma korek do wypadku?

Technika 2013-09-02

Firma YouGov  przeprowadziła na zlecenie firmy TomTom badanie wśród 8000 europejskich kierowców.  Wykazało ono, że często są oni narażeni na wypadki związane z korkami. Ponad jedna trzecia respondentów przyznała, że miała wypadek, ponieważ nie zdążyli wyhamować przed korkiem, który utworzył się niespodziewanie na drodze.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX po tuningu TRD
Lexus UX po tuningu TRD
Japoński tuner TRD wziął na warsztat Lexusa UX w wersji F Sport. Wcześniej tuningowi poddano modele ES i RC.