mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowoczesne auta naszpikowane elektroniką

Nowoczesne auta naszpikowane elektroniką

Mercedes bardziej skomputeryzowany niż Apollo 11

Nowoczesne samochody są dzisiaj bardziej skomputeryzowane i naszpikowane elektroniką, aniżeli Apollo 11, który w 1969 roku wylądował na księżycu. W teraźniejszym Mercedesie Klasy E dla przykładu pracuje dla nas nie mniej niż 150 silników elektrycznych. Do tego dochodzi mnóstwo elektronicznych „pomocy”: ABS, czujnik parkowania itp.. Nie podlega dyskusji, że systemy wspomagające bezpieczeństwo jak np. poduszki powietrzne czy ESP byłyby bezużyteczne bez wsparcia najnowszej techniki komputerowej.

Oczywistym jest, że wszystkie te elementy wyraźnie poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Pozostaje jedynie pytanie: „Co się stanie, jeśli technika odmówi posłuszeństwa?”

Komentuj:

~Rafał 2013-06-27

Ale przynajmniej takie auta się w miarę łatwo diagnozuje - wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Sam mam takie urządzenie od firmy Autel i muszę przyznać, że bardzo fajnie czyta błędy, no i jest po polsku. A później już wiadomo, co dalej z autem zrobić, co naprawiać. Już od roku tak diagnozuje swój samochód, a czasami nawet szwagier przyjeżdża, żeby coś sprawdzić. Nieoceniona pomoc przy kasowaniu błędów :)

e-Wycieraczki_pl 2013-04-05

Wg mnie nowoczesne samochody nie powinny być aż w takim stopniu naszpikowane elektryką. Łatwo zepsuć jeden element i od razu pada całość. Im prostsza konstrukcja,tym łatwiej naprawić.

artikos 2013-03-19

Polecam warsztat w którym robią całą diagnostykę samochodu asbautomat.pl

dyskobol 2013-03-14

Więc elektronika jest jak najbardziej pozytywnym dodatkiem w autach, wspomagają kierowanie pojazdem i komfort jazdy na przylkład nowa mazda 6 ma elektroniczny system nawigacji, to pomaga to w sensownym planowaniu podróży; co więcej można nim sterować podczas jazdy bez odrywania rąk kierownicy, bo system jest w nią wbudowany. Jeśli elektronika w aucie jest kłopotliwa, to może w przypadku lusterek, które trudno precyzyjnie ustawić, a jak się zepsują, to naprawa drogo kosztuje.

dyskobol 2013-03-14

ostatnio widziałem filmik na yt, koleś wyłączył elektronike w porshe i .. zaszpanował wyjezdzajac z autostrady niszczac auto

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota prezentuje model Proace w kolejnej wersji. Tym razem jest to praktyczna izoterma.