1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Technika >
  4. Nowy komunikator Yanosik XS

Nowy komunikator Yanosik XS

Aplikacja Yanosik znana jest każdemu kierowcy w Polsce. Teraz na rynek wchodzi urządzenie, które ma uprościć i ułatwić obsługę i odbieranie zgłoszeń drogowych.

Nowy komunikator Yanosik XS

Yanosik XS jest niewielkich rozmiarów urządzeniem, które ma z powodzeniem zastąpić aplikację w smartfonie. Wśród udogodnień, jakie oferuje, można wymienić choćby samoczynne uruchamianie po starcie silnika i działanie w tle, niezależnie od tego, czy smartfon jest włączony, czy też nie.

- Yanosik XS to idealna propozycja dla kierowców ceniących prostotę i funkcjonalność. W niewielkim urządzeniu zawarliśmy to co najważniejsze: komunikaty o bieżącej sytuacji na drodze i intuicyjność obsługi – mówią pomysłodawcy urządzenia.

- Powiadomienia pochodzą z systemu Yanosik, z którego średnio korzysta ponad 1,5 mln kierowców każdego miesiąca. To sprawia, że nasi użytkownicy otrzymują precyzyjne powiadomienia o fotoradarach, wypadkach, remontach czy kontrolach prędkości – wyjaśnia ekspert Yanosika.

Yanosik XS – koniec darmowej aplikacji?

Obecnie dużą popularnością wśród Polaków cieszy się darmowa aplikacja na smartfony, która na swoim koncie ma już ponad 8 mln pobrań. Czy wprowadzenie nowości oznacza koniec niezwykle popularnej wersji mobilnej? Wyjaśnia to Adam Tychmanowicz z Yanosika.

- Aplikacja Yanosik nadal będzie dostępna dla kierowców w takiej samej formie jak dotychczas, czyli w wersji bezpłatnej. Wprowadzenie nowego urządzenia absolutnie nie wypiera jej z rynku. To rozszerzenie oferty i kolejny ukłon w stronę kierowców, którzy mogą zdecydować jakie z dostępnych rozwiązań jest dla nich najlepsze – uspokaja Adam Tychmanowicz.

Zobaczmy zatem, co ciekawego ma do zaoferowania najnowsza propozycja twórców Yanosika i czym różni się ona od znanej w Polsce aplikacji.

Yanosik XS działa w tle

Yanosik XS to niewielkie urządzenie. Dzięki kompaktowym rozmiarom komunikatora, bardzo łatwo znaleźć dla niego miejsce w każdym aucie. Obsługa urządzenia również została uproszczona, żeby nie rozpraszać kierowcy podczas jazdy.

Co więcej, wystarczy podpiąć komunikator do gniazda zapalniczki, by za każdym razem włączało się zaraz po uruchomieniu auta. W ten sposób kierowca nawet podczas krótkich przejazdów otrzyma powiadomienia w formie głosowej o bieżącej sytuacji na drodze.

Zgłaszanie nowych zdarzeń też nie wymaga od kierowcy dużo uwagi. Urządzenie wyposażone jest w widoczne przyciski funkcjonalne, za pomocą których można zgłaszać lub potwierdzać informacje o aktualnej sytuacji na drodze.

CB-radio do lamusa

Nowe urządzenie jest rozwiązaniem dla kierowcy, który chce w podróży być na bieżąco z informacją o aktualnej sytuacji na drodze. Yanosik XS to – według twórców – w dużym uproszczeniu CB-radio na miarę XXI wieku, a w dodatku pozbawione jego wad.

Użytkownicy nie muszą martwić się o zagłuszające szumy czy niecenzuralne słowa. Nowy komunikator drogowy ostrzega przed tym, co istotne dla kierowcy, a z czym spotykamy się w popularnej aplikacji: wypadkami, kontrolami prędkości, fotoradarami, remontami czy zagrożeniami.

Swoboda rozmowy przez telefon

Yanosik XS to także duże ułatwienie dla kierowców, którzy podczas jazdy dużo rozmawiają przez telefon, oczywiście z zestawem głośnomówiącym. Tę kwestię wyjaśnia nam Jakub Wesołowski z Yanosika.

- Kierowcy korzystający z aplikacji mobilnej i jednocześnie wykonujący połączenia telefonicznie powinni liczyć się z tym, że podczas rozmów smartfon może blokować dostęp do internetu. W tym czasie aplikacja może nie informować o zagrożeniach w trasie. Yanosik XS ma wbudowaną swoją kartę umożliwiającą transmisję danych. Dlatego nowe urządzenie i zestaw głośnomówiący do rozmów to idealny asortyment bezpiecznego kierowcy – wyjaśnia Jakub Wesołowski.

Ile kosztuje urządzenie? Sam Yanosik XS, montowany w dowolnym, podręcznym miejscu deski rozdzielczej, kosztuje 299 złotych. Trzeba do tego dodać jeszcze koszty transmisji danych, bo urządzenie musi być cały czas podłączone do sieci. Ta opłata to 99 zł rocznie.

Tematy w artykule: mandaty Yanosik aplikacje

Podobne wiadomości:

Mandaty za jazdę na czerwonym świetle

Mandaty za jazdę na czerwonym świetle

Bezpieczna jazda 2020-02-12

Czy na zielonej strzałce trzeba się zatrzymać?

Czy na zielonej strzałce trzeba się...

Bezpieczna jazda 2019-05-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe, szybsze i łatwiejsze do zainstalowania ładowarki samochodowe
Nowe, szybsze i łatwiejsze do zainstalowania ładowarki samochodowe
Powstanie gęstej sieci publicznych ładowarek do aut elektrycznych będzie możliwe znacznie szybciej, niż się dotąd wydawało.