mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy projekt Chevroleta HHR

Nowy projekt Chevroleta HHR

Od 2006 roku ma ruszyć produkcja nowego Chevroleta HHR, którego pierwsza prezentacja odbyła się wczoraj na spotkaniu członków zarządu. Nowy model Chevroleta, podobny z wyglądu do Chryslera PT Cruiser, ma mieć podwyższoną maskę silnika, głęboko osadzone przednie światła w błotniku oraz przednią kratkę stylizowaną na lata czterdzieste.

Nowy projekt Chevroleta HHR

Od 2006 roku ma ruszyć produkcja nowego Chevroleta HHR, którego pierwsza prezentacja odbyła się wczoraj na spotkaniu członków zarządu. Nowy model Chevroleta, podobny z wyglądu do Chryslera PT Cruiser, ma mieć podwyższoną maskę silnika, głęboko osadzone przednie światła w błotniku oraz przednią kratkę stylizowaną na lata czterdzieste. Czterodrzwiowy HHR będzie samochodem z pięcioma miejscami, tylne siedzenia będą składane do przodu powiększając i tak dużą powierzchnię bagażnika. 4-cylindrowy silnik nowego Chevroleta będzie o mocy z przedziału 140 do 220 KM. Przy czym nabywca będzie miał do wyboru opcję z napędem na przednie lub na cztery koła.

Konstruktorzy przy projektowaniu nowego modelu z pewnością wzorowali się na modelu Chevrolet Suburban z 1949 r., a także na pickupie Chevrolet SSR wchodzącym do sprzedaży w przyszłym roku. Jednak w przeciwieństwie do SSR model HHR nie będzie produkowany w wersji limitowanej.

Pierwszy oficjalny pokaz Chevroleta odbędzie się prawdopodobnie na przyszłorocznym salonie samochodowym w Detroit. Produkcja, wstępnie szacowana na kilkadziesiąt tysięcy w skali roku, będzie zlokalizowana w Meksyku.


Podobne wiadomości:

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.