mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Opel Insignia rozpozna znaki drogowe

Opel Insignia rozpozna znaki drogowe

Nie jest tajemnicą, że Opel dokłada wszelkich starań aby jego nowy model Insignia był w przyszłości liderem segmentu D. Z tego też powodu producent sukcesywnie dokłada do tego auta szereg nowatorskich rozwiązań, chociażby takich jak to ostatnie... system "Opel-Eye" ("Oko-Opla") służące rozpoznawaniu znaków drogowych podczas jazdy.

Opel Insignia rozpozna znaki drogowe
Jeśli kierowcy zdarzy się pogubić w lesie znaków drogowych będzie mógł skorzystać z systemu rozpoznawania tych szyldów. Dzięki kamerze umieszczonej pomiędzy wstecznym lusterkiem i przednią szybą Opel Insignia będzie w stanie zarejestrować najbliższy znak drogowy, np. dotyczący ograniczenia prędkości bądź zakazu wyprzedzania i wyświetlić go w kilka sekund na monitorze umieszczonym na desce rozdzielczej. W każdej chwili kierowca będzie miał możliwość dezaktywacji tego gadżetu.

System opracowany wspólnie z firmą Hella ma być podobno tak skonstruowany aby był w stanie rozróżnić dozwolone limity prędkości dla każdego z pasów na autostradzie z osobna. Zasięg działania kamery jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Przy dobrej widoczności znaki będą wychwytywane z odległości około 100 m. "Opel-Eye" ma być jednocześnie powiązany z systemem informującym o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu. W ten sposób Opel chce zminimalizować następstwa częstego zjawiska krótkiego zasypiania za kierownicą.

Na początek, a więc od pierwszych miesięcy 2009 roku, kiedy następca modelu Vectra pojawi się w sprzedaży system rozpoznawania znaków drogowych ma być oferowany jako element wyposażenia opcjonalnego. W późniejszym czasie będzie dostępny także w innych modelach niemieckiego producenta.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Insignia
Opel Insignia
Cena podstawowa już od: 101 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Insignia Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Insignia

Podobne wiadomości:

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Touran, Zafira, C-Max i Mazda 5 – Kompaktowy...

auto motor i sport 0000-00-00

Wiosnę 2008 roku witają na rynku gruntownie odświeżone wersje Opla Zafiry i Mazdy 5. Czy odbiorą klientów odnowionym pod koniec 2007 roku konkurentom - Fordowi C-Maxowi i Volkswagenowi Touranowi?

Komentuj:

~Opel Insignia 2009-02-26

bryka super, zwłaszcza wnętrze!!! :)

~~*|*~ 2008-06-26

do Artura: Przecież już istnieje niezawodny system rozpoznawania samochodów z wideorejestratorami. Nazywa się "jazda zgodnie z przepisami". do arthura: Co to są X-czasy?

~Artur 2008-06-23

A jakie to były zaskakujące nowości od X czasów? Podaj choć trzy. Bo ja nie pamiętam

~arthur 2008-06-23

Od X-czasów Opel zaskakiwał swoimi produktami,wprowadzając wiele nowości w dziedzinie motoryzacji.Nowy model Insignia który będzie dostępny 2009roku,zastępując wyklepaną choć elegancką,komfortową Vectrę to duży wkład w świat moto ze strony Opla.Ten model z jego nowościami dorówna a może przewyższy takie autka jak Passat B7,nową Toyotę Avensis,czy mocno przereklamowane Mondeo.Krótko mówiąc-od prostych maszyn do szycia bo tak zaczynał Adam Opel do cuda na kółkach jakim będzie Insignia.

~Artur 2008-06-19

Ja cie! Powinien jeszcze rozpoznawać samochody z wideorejstratorami. SWW, czyli "system wykrywania wąsów" :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.