mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Pierwsze w Europie satelitarne radio cyfrowe

Pierwsze w Europie satelitarne radio cyfrowe

Delphi podejmuje współpracę z Global Radio

W pierwszym z oczekiwanej serii komunikatów na temat samochodowego, medialnego oraz konsumenckiego sprzętu elektronicznego, firma Global Radio S.A. poinformowała pod koniec maja, że wraz z Delphi Corp. (NYSE: DPH), wiodącym producentem branży elektronicznej, podpisała list intencyjny w sprawie projektu pierwszego w Europie satelitarnego radia cyfrowego. Zgodnie z tą umową Delphi zaprojektuje i opracuje odbiorniki satelitarne dla producentów pojazdów samochodowych działających na rynku europejskim obsługiwanym przez Global Radio.

Ten istotny komunikat pojawił się w chwili mianowania Bruce’a L. Crockett’a na stanowisko Administrateur Délégué firmy Global Radio oraz w momencie, gdy SG Cowena wybrano na bank inwestycyjny, który przeprowadzi drugi etap finansowania firmy Global Radio.

„Umowę z Global Radio podpisujemy z ogromną przyjemnością i nadzieją. Dzięki temu producenci samochodów w Europie będą mogli instalować w swoich pojazdach satelitarne odbiorniki radiowe” – powiedział dr Robert W. Schumacher, Dyrektor Generalny działu samochodowych systemów multimedialnych (Mobile MultiMedia) w firmie Delphi. Delphi, światowy lider w branży elektroniki samochodowej oraz lider na rynku odbiorników satelitarnych w Ameryce Północnej, produkuje obecnie radia satelitarne dla dwóch amerykańskich radiowych stacji satelitarnych. Global Radio przewiduje, że odbiorniki Delphi będzie można instalować w samochodach europejskich, kiedy tylko radio satelitarne zostanie uruchomione.

„Jesteśmy dumni z faktu, że firma Delphi, pionier w rozwoju radia satelitarnego w Stanach Zjednoczonych, wspiera firmę Global Radio przy wprowadzaniu tej nowoczesnej usługi w Europie” – powiedział Bruce Crockett – „W miarę realizacji naszej strategii, planujemy włączać do niej kolejnych najlepszych producentów wyrobów finalnych” – dodał.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
W polskich salonach marki Mitsubishi ruszyła wyprzedaż aut z rocznika 2018. Zniżki sięgają nawet 41 tys. złotych.